1. herkesin bir dönem yaşadığı acıdır. aslında kişiye değil emeğine ve kaybetmişliklerine üzülür insan. önemli olan bu süreci doğru ve sağlıklı şekilde atlatmaktır.

  acıya şartlanmamak gerekir.
  önce kilo verilir, şartlandık ya yemeden içmeden kesilecez. çöpe dönecez, oysaki uğruna çöpe dönülen, kız ve ya erkek kişisi. emin olun, adana, urfa kebaplarını mideye indiriyordur. yeyin aç kalmaya değmez.

  sonra yüz değişir. notre dame ın kamburu nun dişi versiyonu olsa kadınlar başrolü kapabilir. erkeklere gelince mor gözler, saç sakal birbirine karışmış, içmiş, leş gibide kokmuş. ıyykk hani freddynin kabusu ndaki fredy bunların yanında" brad bitt" kalır. oysaki uğruna acı çekilen kız ya da erkek kişisi, banyosunu yapmış, mis gibi pırıl pırıl, dolaşır ortalıkta. çökmeye, pisleşmeye değermi? değmezzzzzz

  bir de dedektiflik yapılır, tüm sosyal medya hesaplarını didikler, hangi kıza ya da erkeğe yazmış, vay nerde çay içmiş, acaba yeni manitası kim? aman efendim facebookta neler yapmış? aman başkasına bakmış mı? iş bu hal insanı delirtir. psikiyatra gitseniz sizi direk 46 koğuşuna yatırır. gelelim uğruna antidepresanlarla hastanelik olunan kadın ya da erkek kişisine, gayet sağlıklı, tırım, tırım, cıvıl cıvıl, hayatın tadını çıkartmayla meşguldur. değermi değmezzzzzz.

  eğer öğrenciyseniz abooovvv devamsızlıktan, okul, kurs tehlikeye girer. oysa ki uğruna, geleceğinizi tehlikeye attığınız, kız ya da erkek kişisi çatır, çatır derslerini çalışıp, geleceğinin taşlarını örüyordur. değermi ? değmezzzz. kaybettiğiniz yılları onlarmı geri verecek?

  yaşanmışlıkları hatırlıyorsunuz. en zoru da bu sanıılır. değildir tabiki de. hayır bir de intiharı düşünen angutlar olur. bu arada angut ları tenzih ederim, güzel kuşlardır. nallarınızı dikip öbür dünyaya gitmişken. uğruna geberilen kız ya da erkek kişisi "ayyy ne iyi yapmışım arızaymış zaten, aşkımdan öldü" diyerekten egosunu şişirip, yeni sevgililerine hava atmakla meşgul olurlar. değermi değmezzzzz.

  baylar, bayanlar, sonuç olarak istense de, istenmese de, yaşanacak zorlu bir süreç, sadece hayatı kendinize zehir etmeyin. hayat çok güzel. ve bu hayata bir kere geliyoruz.
 2. hayatınızın sadece ilk 26 senesi sizin, eğlenin, gezin, tozun ne biliyim güzelleşin boğlum. acı falan lüzumsuz.
  kuz
 3. daha beterlerini düşünün. entrika, ihanet, kazıklanma, aptal yerine konma. binbir türlü hali var.
  abi
 4. okumak iyi geldi.yalnız olmadığını bilmek, sırtındaki yükü hafifletiyor sanki.

  o an biliyorsun ki zamanla geçecek yara.ama geçeceğini bilmek acını dindirmiyor.çünkü hiç olmadığın kadar zayıf, hiç olmadığın kadar iradesizsin.gitme yanımda kal diyen içimdeki sessiz çığlıkları duymazdan gelecek kadar ayakta kalabilsem..
 5. direnme o acıyı çekeceksin ve elbet bir gün son bulacak
 6. mümkün olduğu kadar yalnız kalmamaya çalışın. aşık olduğunuz kişiye benzer birinini gözünüze kestirin ve onunla alakası olmadığını bildiğiniz halde yazın. bir süre sonra beyin yanacak zaten. işte o an rahatlayacaksınız.
 7. zaman gerek sadece unutacaksın, nasıl unuttuysan çocukluğunu kırılan oyuncaklarını onu da öyle unutacaksın
  vowel
 8. aşk acısı çekin ama bu acının da ilerde gülüp geçeceğiniz bir anı olacağının bilincinde olarak çekin. böylece acının gerçekliği, gelecekten dönüp bakınca havada asılı kalacak ve kazıması daha kolay olacak.
 9. "böyle aşkın ızdırabını seveyim" deyin.
  ramel