1. düşünce, yeraltı edebiyatı, felsefe sanat ve benzeri fikir akımları üzerine kitaplar çıkartan kendi ülkelerinin en kült romanlarıyla bizi tanıştıran yayınevidir. kimsenin getirmeye ya da çevirmeye cesaret etmediği ticari kaygılarını ön planda tuttuğu kitapları ayrıntı yayınları getirir, bazen aşırı yüksek bir fiyatlandırma politikası gütse de okuyucularını çok da yıldıramaz. takıntı haline getirdiğim, her kitabını okumak istediğim popülariteye ve benzeri ögelere de savaş açan bir yayınevidir. kitap okuma ve bilinçli kitap okuma yaş ve okunanlara göre değişip gelişen bir husus. bu kapsamda önceleri kitabın kapağıyla başlayan serüven genellikle sırayla, kitabın adına oradan kitabın yazarına ve en son yayınevine kadar gelişiyor. ilk başlanılan yıllarda kitabın dikkat çekiciliği kitabın önüne geçiyor ve genellikle çocuklar bu kapaklara göre seçim yapıyor. devamında kitapların ilginçli isimleri yeni yetişen gençleri kendine çeker. sonrasında ise beğendikleri kitapların yazarlarına ve benzer yazarlarına yönelen okuyucu beğendiği yazarların eserlerin çıktığı yayınevine yönelir ve o yayınevinden okumaya başlar. işte ayrıntı yayınları da benim için bu evrimin son noktalarından biridir. ayrıntı yayınları söz konusuysa yazar, kitap ve konu benim için önemsizdir yani ne çıkartırsa çıkartsalar okumaya çalışırım.
 2. son dönem "ucuzlatılmış kitaplar" bölümünün epey reklamını yapan yayınevi. meraklısına çok değerli olabilecek kitapları 1.50 - 5.00 tl arasında bulabilirsiniz.
  cidden aralardan güzelm şeyler çıktı bana.

  internet sitesinde de satışı var, mephistolarda ve biri boluda olmak üzere birkaç küçük kitabevinde de gördüm.
 3. 12 eylül'ün 36. yıldönümünde yakın tarih konulu kitaplarda %40 indirim var. toplam 22 kitap.

  ayrıntı
 4. edebiyat teorisi ve eleştirisi alanında muhteşem kitaplar çıkartan yayınevi. metis mi daha iyi bu konuda ayrıntı mi bilemedim.
 5. kendi sitesinden indirimli ürünlere hücum edilmeli. kuram ve inceleme türünden az kitap konsa da güzel bir jest yapmışlar bence.
  sezgi
 6. anarşist bir hizipten doğan yayınevi. yayın politikalarını takdir ediyorum açıkçası. çizgilerini hiç bozmadılar. çıkardıkları kitaplar da hep kaliteli oldu. sadece yeraltı edebiyatı serisine mesafeliyim. son yıllarda başladıkları tarih dizisinde mükemmel kitaplar var. bizans tarihinden mezopotamya'ya, rus devriminden modern hayata hep üst düzey kitaplar bastılar.

  eleştirebileceğim tek şey kara ayrıntı dizisine çok kötü bir tasarımla devam etmeleri. dizinin adına uygun değil o kapaklar. bir de aynı dizinin tekrar basımını yapmalarını istiyorum. çok mu şey istiyorum? mail atıp duruyorum editörlere. beni engellemeleri an meselesi.
  sezgi