1. kimsede demiyor aga aprona kadar bu saldırgan yaratıklar nasıl geldi diye.

  linç anı

  şimdi cevap zamanı ne yazık ki o yaratıklar dışardan gelmemiştir. çünkü aprona görevli dışında kimse gi-re-mez. havalimanları için en kritik nokta sayılan apron bölgesine yani uçakların iniş çıkış yaptıkları alandaki saldırganlar, çalışan tgs elemanlarıdır (görüntülerde karpuz gibi görünüyor), yani türk havayolu yer hizmetlisidir. ve çok muhtemeldir ki şefleri onlara bir şey vaad edip onları yaratık haline getirmiştir.

  işin ciddi boyutu yine martin niemöller den gelsin:
  naziler önce komünistler için geldiler, bir şey demedim çünkü komünist değildim. sonra yahudiler için geldiler ve bir şey demedim çünkü yahudi değildim. sonra sendikacılar için geldiler ve bir şey demedim çünkü sendikacı değildim. sonra katolikler için geldiler ve bir şey demedim çünkü katolik değildim. ve sonra benim için geldiklerinde ise çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı.

  ek umut: yine bir ukte de olsa diliyorum o linç girişimde bulunanlar hukuk önüne çıkarılır.

  zorunlu ek: ne barbaros şansal ne de başka birinin (para babası dahil) halka, topluma veya bireye hakaret etme hakkı yoktur. çağdaş hukuk sisteminde böyledir. bu kadar basit. işin korkutucu tarafı insanların giderek hoşlanmadığı kişileri linç edebilme kültürüne sahip olmaya başlamasıdır.
 2. saldırganların ifadesi alınmış. bu yer hizmetlisi görünümlü şahısların ifadesinden sonra thy tarafından iş akdinin fesh edilip edilmeyeceğini merak ediyorum. tabi en başta bunlara saldırın emri veren şeflerine gereken işlem yapılmalı. thy gibi bir markaya yakışmaz böyle yaratıklar. ortada bir suç varsa hukukta gereken karşılığı bulur.

  bunların gerçekleşmesi bir umut.

  link
 3. yılbaşı kutlaması kültürümüzde yok peki ama linç kültürümüz var mı peki? kabul edecek miyiz bunu?
 4. zeki bir millet olsak linç yerine bok atardık.gerçekten bok yani.o zaman kimse kimseye bişey diyemezdi.
  eale
 5. sorumlular hakkında önce "haklarında soruşturma açıldı" gibi bir haber yapılacak, olay unutulunca da sorumlular daha iyi bir göreve terfi ettirileceklerdir. bilhassa şeflerine dikkat etmek lazım.