1. tam aksine başkanlık sisteminin ülkeyi bölme riski çok çok çok daha fazladır
 2. sürekli "milli irade!" diye cene patlatanlarin sandıkta işler istedikleri gibi gitmediginde nasıl vahsilesebileceklerini daha önce de gorduk. şimdiki haber de önümüzde daha kanlı günlerin olduğunu gösteriyor.

  mhp' nin tavrını da düşünürsek başkanlık garanti gibi. hepimize şimdiden geçmiş olsun.
 3. türkiye zaten şu an cumhuriyetlikten çıkmış tiranlığa dönmüş durumda. kafalarına göre bir yönetim anlayışı, biz ne dersek o olurculuk, beğenmiyorsan ve istemiyorsan ve karşı çıkıyorsan vatan haini olma durumu, garip bir takıntı ve inatlaşma, istedikleri gibi işten çıkarma ve hak yeme, uyguladıkları ya da uygulayacakları sistemi zorla kabul ettirme, olmaması durumunda da aleni tehdit. yeni türkiye diye bahsettikleri tam da bu. herkeste bir öfke patlaması, akıllıca yapılmış hareket sayısı eser miktarda. çünkü her şeyin en iyisini onlar biliyorlar yoksa mazallah ülkenin şu anki durumundan daha kötüye gideriz. bundan daha kötüsü de ne olur artık biz düşüne duralım onu. başkanlığa da hoş geldin diyelim.

  yahu şu zamana kadar hep bu taktiği kullanmadılar mı? oy verin analar ağlamayacak, oy verin çözüm süreci, oy verin biz dünyaya peşkeş çekiyoruz. buraya kadar getirenler de, inananlar da ahmak ve çıkarcı. sözüm ona sen demokrasi de buna. sen hür iradeye sahibiz de. sen milletin iradesi de. sen adalet var de. biz hepsinin olmadığını görüyoruz. nasıl olsa ve ne kadar konuşsak bir şey elde ettiğimiz yok. gidin evet deyin vallahi billahi, her boku hakediyoruz.

  demokrasi çok güzel ya böyle tehditle falan oy veriyoruz,

  yol ve köprü yapıyoruz biz bahsetmiş miydim?

  kullanmaz mısın oy?