1. ciddi ciddi şüphelendiğim durum. avrupa ile çıkan son olaylara bakın. yüzyıllardır diplomasi arenasında at koşturan, bu süre içinde türlü çakallıkları hem kurgulamış hem uygulamış olan, işin ilmini yazmış avrupa, akp'nin miting taleplerine verdikleri tepkinin sadece ama sadece erdoğan'a olan desteği arttıracağını tahmin edemiyor mu? en son alman istihbaratından gelen açıklama var, darbenin arkasında gülen yokmuş. e hadi öyle düşünüyorsun diyelim, şimdi miydi bunu açıklamanın sırası?

    bir de darbe meselesi var tabi. madem gülen cia'in köpeği ve cia'in haberi olmadan adım atamıyor, demek ki darbe cia'in bilgisiyle yapıldı. e iyi de, onlarca yıldır türkiye ordusunun ciğerini bilecek kadar yakın olan abd hiç mi kestiremedi bu darbenin başarısız olacağını? yoksa kestirdi de başarısız olacağını bile bile, başkanlığa ara gazı vermek için mi darbeye oluru verdi?

    bi de mhp meselesi var. neden çark etti bahçeli kimsenin beklemediği bir anda? abd kontrgerilla faaliyetlerinden ve komünizmle mücadele derneklerinden kalan bağını bu hareketle korumaya devam ediyor olabilir mi? ütopik ama...