• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
Yazar Richard bach
bir - richard bach
ya uzay kaysa, zaman bükülse, kendimizin yirmi yıl sonraki haline rastlasak ne olur? ya geçmişte biz olan, paralel hayatlarda biz olan, alternatif dünyalarda biz olan insanlarla yüz yüze konuşsak? ne söyleriz onlara, ne sorarız? uzayın ve zamanın ötesinde bizi nelerin beklediğini bilsek, nasıl değişiriz? burada, karısı leslie ike bir yolculukta richard bach, sağ kalmalarının ancak kendilerinin hiç sapmadığı yollarda, kendi başka kimliklerinin neler öğrenmiş olduğunu keşfetmekle mümkün olabileceğini anlatıyor. oralarda hayal gücüyle korku, dünyaları kurtarmanın, dünyaları yok etmenin tek amacı, ölüm de ölümsüzlüğün bir adım yakınında.
bir; richard bach'ın en şaşırtıcı kitabı; hem bilimle, hem ruhla uyumlu, garip, sevgi dolu bir fantezi, aynı zamanda da kendimizi bulmanın alternatif yollarına açılan bir kapı.
  1. "biz bir tek ömre odaklanır, bir tek o var sanırız. ama hayatın öbür cepheleri de, yani sisli olanlar, bizim rüya, dilek, ya da 'olabilirdi ama olmadı' dediğimiz şeyler de bir o kadar gerçektir. odağımızı kendimiz seçeriz."

    eve giderken farklı bir yol seçtiğimde, diğer yolu seçsem ne olurdu acaba diye düşünmeme sebep olan, hayatın aslında yalnızca şu an yaşadığımızdan ibaret olmadığını gösteren bir roman, paralel hayatlara açılan bir kapı.