1. Evli kadınların kocalarından beklediği en büyük şeylerden bir tanesi her gün ve ya ömürlerinde bir kaç kere eşlerinin eve
  çiçek ile gelmesi veya çalıştığı yere çicek göndermesidir. Genellikle evlenmeden önce herkes sevgilisine en az bir kez
  çiçek alır ama evlendikten sonra bu olay biter. Kadınlar da evlendikten sonra bu alışkanlığın bitmesinden şikayetçidir.
  Bence ayda en az bir kere erkeklerin eşlerine veya sevgililerine çiçek almaları gerekir.
 2. diğer boş adetler(evlilik olayları en basitinden) gibi bu çiçek olayı da saçmadır.
  bir insan yeyip içemeyeceği ve sadece sevgi göstergesi olabilecek bir demet çiçek için neden 20-200 tl arası para verir ki? üstelik soluyor anasını satıyım. bari alıyorsun bi saksı fesleğen al koksun, sabahları biraz su versin ilgilensin. fesleğenin başını okşasın evin içi mis gibi koksun. yok alıyorsun koyuyorsun vazoya -vazo da çiçek almak kadar saçma bir şey, adında meymenet yok zaten- sonra solana kadar kalsın orada. yine buradaki olay diğer kadınlara özellikle yakın arkadaşların gözlerine gözlerine sokmak o çiçeği. "ay kızlar kocişim bana yine çiçek aldııı ay çok seviyosa demek kiii" ağzına girsin o çiçek :)

  bir de şikayet ediyorlarmış anfendiler. e normal bir şey sevgiyi çiçeğe endekslemiş birine alınan çiçek sayısının zamanla azalması. sevgililer günü, doğum günü, anneler günü, babalar günü, vay efendim tanışma yıl dönümümüz "cavidanı ilk defa geçen yıl bu gün görmüştüm eheh al sana çiçek aşqım." hepsi ultra samimiyetsiz günler yahu. üstelik şu andan itibaren bir yıl boyunca facebook olmasa boku yedik.

  alt tarafı karşındaki insana değerini göstereceksin. at mı ki çiçek alıyorsun. iki çift güzel söz yetmiyor mu? 1000 farklı yolunu bulursun düşünsen. sonra atlaşıyoruz zamanla sen ona çiçek almıyorsun artık o da sana seni sevdiğini söylemiyor. evlilik aşkı öldürüyor mu onu tartışıyoruz. çoğu ilişki o kadar ucuz heyecanların üzerine kurulmuş ki.

  mesele mutlu olabilmekte yeğen. kimi zaman yarım porsiyon künefe ile kimi zaman iki çift güzel kelime ile mutlu olabiliyorsak; hayat bize güzel.

  son olarak nenemizin sözleriyle noktalamak istiyorum bu çiçek olayını.
  "bana hiç çiçek almadı ama aldığı fistanların hepsi çiçekliydi"
 3. dalında güzel olandır.
 4. güzel bir iletişim biçimidir çiçek. ayrıca ilk çiçeğimi de hala saklarım.

  bir de çeşit çeşit çiçekli balkonlar var ya onlara bayılıyorum. ne güzel emek veriyorlar çiçeklerine. insanın gözünü gönlünü açıyor.
 5. sevdiğim şeyin yaşamına son vermiş olmamak için almadığım şey. solup gidiyorlar ama biz onları satın almasaydık belki de yaşamaya devam edeceklerdi. zaten bu konuyla ilgili düşüncelerimi daha önce de belirtmiştim. (#157524)
 6. bitkinin uremesini saglayan organları koruyan yapı.
  süslü cinsel organ paketi.
  sonra aşk, romantizm, seni seviyorumlar, kırmızılar, pembeler gönlüm sendeler.
  hangimiz sevmedik çılgınlar gibi ?
 7. evrimin kendine hayran bıraktıran bir özelliğidir aslında bu üreme organı... bitkiler en az 450 milyon yıldır var yeryüzünde, çiçeğin ortaya çıkmasi görece yeni, "sadece" 125 milyon yıl önce... ilk dinozorlar yeryüzünde dolaşırken yani çiçek miçek yokmuş daha ortada...