1. cinselliğin esasen arınmayı temsil ettiğini savunulursa çıkmaza girecek bir tabir olacaktır.
  arınmak en yalın hale bürünebilmektir, cinsellik kişinin en dürüst halidir. kendi olmaya en yaklaştığı zaman dilimidir.
 2. -cinsellikten arınmak?
  -töbe de.

  dünden beri tutuyorum ama yapacağım artık.

  (bkz: başlık ve nick uyumu)
 3. öyle bir başlık açılmış ki sanki çok kötü bir şeyden arınmışız gibi. en mantıklı yorum ise bayram seyran olmayıp eniştemizin aseksüel olmasıyla alakalı yorum bence...

  (bkz: alkolden arınmak)
  (bkz: uyuşturucudan arınmak)
 4. tekke, zaviye ve irfan ile mistisizm ehlinin, dünyaya ve nimetlerine sırt dönüşünün içinde muteber yeri olan arınma. insanın meleki bir özelliği yoktur ve idrak yetisi, vicdan, akıl, muhakeme de onu hayvandan ayırır. kişinin cinsel birleşmeden arınması, ya yokluktan dolayı olan çıkarım, (cinsel açlık yaşayan bir toplumuz) ya dinin nirvana boyutuna erişimi, ya tinsel öğelerin daha agir basması, ya da psikolojik bir travma nedeniyle yaşanılan travmatik bir olaydır.

  cinselliğin tabu olarak görüldüğü ve zinhar ses edilmediği doğu toplumları, örf ve din etkeni ile hemhâl ve bu etkenlere göre hayat dizaynında işler. örf ne diyorsa diye dursun, islam dininde cinsellik üzerine dev bir külliyat, kütüphanelerin tozlu raflarında ve moğolların istilası ile talan edilen bağdat kütüphanesinin hiçliği içinde gömülüdür.

  pisliklerden, yalandan, dolandan, riya ve dalkavukluk, zulüm ve acıdan, gözyaşı ve haksızlıklardan, savaş ve kavgalardan arınan ve arınmış olan bir toplum dileği ile. toplumun bunlardan arınması gerekir.

  cinsel birliktelik eski dünyanın en eski ilişkisi. arınmayın, kasıklarınızı zorlamanın manası yok.