1. ufaklık torunun mu dememeleri için 25 iyidir.
 2. 28. intihara meyilli dönemler olduğu için hayatta tutacak bahaneler gerekiyor. çocuk iyidir. yıl içinde bir adet sipariş vermeyi düşünüyorum ben de.
  yok
 3. biyolojik olarak 25
  psikolojik olarak 35

  biyolojik yaş sabit olabilir ama psikolojik yaş değişken onu kendiniz tartmalısınız sosyoekonomik şartlarınız, kendinize ve karşınızdaki insana olan duygularınız hazır olduğunda anlayacaksınızdır.

  ben hazırım diye düşünüp 20 yaşında ebeveyn olmak gerçekçi değil. ablası/abisi gibi duruyorsunuz, kuşak çatışması olmaz, arkadaş gibisiniz vb. yorumlar olumlu yorumlar degil. çocukların arkadaşı değil ebeveyni olmak gerek çocuk yetiştirmek her açıdan olgunluk gerektiren bir sorumluluk üstelik sorumluluğunuz bir iki kişiye karşı değil bugün ve yarın bu evrende yaşayan her canlıya karşı.

  45 yaşına gelip ben yalnız ölmek istemiyorum eve bi neşe lazım diye de çocuk yapılmamalı. çocuk 20 yaşına geldiğinde siz 65 yaşında olacaksınız. bu çocuğa yapılan çok büyük bir haksızlık.

  illa çocuk yapmalıyım diyorsanız 30 makul gibi ama bence yapmayın.
 4. 25 yaşında evlensem 10 sene gezip tozup hayatı yaşacak 35lerde biraz sıkılsak 36 da yaparız. yaparız derken herif yok da bu benim tasarım. ama çok da geç olmamalı sonra kuşak çatışması şeyoluyor..