• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.90)
coffee and cigarettes - jim jarmusch
farklı zamanlarda ve farklı mekanlarda insanlar hayat, müzik, sinema gibi konularda sohbet ederler. fazla ortak noktaları olmayan bu insanların tek ortak paydası ise sigara ve kahvedir. bazıları her ikisine de bağımlıdır, bazıları nefret eder, ayrıca bırakmaya çalışanlar, başlamayı düşünenler de eksik değildir.
 1. jim jarmusch'un daha önce de ayrı ayrı yayımlanmış kısa filmlerinden oluşan ve 2003 yılında tek bir film olarak piyasaya sürülen kahve ve sigara güzellemesi. filmlerin genel anlamda bir kurgusal hikayesi yoktur, yalnızca dünyanın farklı yerlerindeki insanların konuşmalarına, ruh hallerine tanık oluruz. kâh müziktir konuştukları şey, kâh bilim. ancak tek bir ortak noktaları vardır: kahve ve sigara.

  jarmusch'un birçok oyuncu ve müzisyen dostu bu kısa filmlerde rol almıştır.
 2. tom waits severlere tatlı bir sürprizi olan film
 3. hissettirmesi gerekenleri hissettirmeyen film. ortak nokta temalı yapımlarda insan biraz daha yoğunluk arıyor. zıtlık veriyosan da yoğun vericeksin, mutluluk veriyosan da yoğun vericeksin, mutsuzluk veriyosan da.. hatta boşluk arada kalmışlık veriyosan bile... beğenmedim.
 4. soğuk diyalogları sıcak hissettiren film.
  onzi
 5. rza - ayrica nikotinin sinek ilaci olarak kullanildiğini biliyor muydun? böcekleri öldürmek için.
  bill murray - böcekleri öldürüyorsa iyidir değil mi?

  diyaloğu gibi bir filmdir. tabi genelinde bu denli ince zekayi hissedemiyorsunuz ama zaten öyle bir iddiasi da yok. kahve ve sigara içen boş muhabbetlerin insanlari için güzel bir deneme.
  sde
 6. iggy : cigarettes and coffee, man, that's a combination.
  tom: we're really the coffee-and-cigarettes generation , when you think about it.