1. "cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, istanbul ile ilgili kitap tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada "cesur olacağız. taksim gezi parkı'na o tarihi eseri inşaa edeceğiz. adım atacağız, bir an önce yürüyeceğiz" dedi."

  biz bu hikayeyi de sonunu da biliyoruz. en güzeli de hiç bir korkumuz yok eskisinden daha güçlüyüz daha inançlıyız..
 2. bir yıldır terörle yatıp terörle kalkıyoruz. rahat bir günümüz yok! yavaş yavaş durum normalleşiyormu derken, hop büyük başkan bombayı kucağımıza bırakıyor. allah nasıl biliyorsa öyle yapsın sizi, bu ülke'de hiç rahat bir günümüz olmasınmı ne gerek var şimdi böyle bir açıklamaya?
 3. bu sefer gezi'ye benzemez. iç güvenlik paketi, ordunun topyekün pasifizesi, yargı organlarının sindirilmesi...slogandan, pasif direnişten ziyade, silahlar patlar, yer gök kırmızıya döner. misal, polis kelepçeyi takınca ismini soy ismini bağırmak işe yaramayacak, 'faili meçhul'ün haddi hesabı olmayacak. elinde börekle, kitapla, gitarla karşındakine hitap edemeyeceksin. iran devrimi gibi, sokaklarda oksiyen yerini barut kokusu soluyacan.

  buna hazır mısın? kaç kişi gelir? polisle askerle gece gündüz sokak savaşına var mısınız gençlik?

  ben gitmem misal. bu ülkedeki davarlar uğruna saçımın telini oynatmamaya karar verdiğim zaman çok gerilerde kaldı. bu sefer en güçlü olan değil, kim daha çok vahşiyse o kazanır. ve koşullar, insanı vahşileştirirken hissettirmez.

  o hazır, ya siz?
 4. yaklaşan ekonomik krizi ihale edebileceği yeni bir mecra aramaktadır rte
 5. başka bişey olacak. hır çıkartacak sebep aranmakta sanırım. az bekleyin. halka rağmen halk kurtarılmaz. battı balık yan going.
 6. ramazan ayinda bizi gaza getirerek ailemizin icindeki yobazlarla ters düsürücek...yapmayin bu adamin ekmegine yag sürmeyin...

  ramazan bittikten sonra dökülelim sokaklara...lütfen!!!!

  en azindan aile icindeki yobazlarin konusacak lafi kalmasin..

  bu adamin götü tutusuyor...rusyaya mektup yollamasindan belli..
 7. iç savaşın habercisidir.ama bu adamin aklinda birsey var yoksa boyle bir aciklama yapmazdi.muhtemelen bozulan ekonomiyi aciklamak icin gezicileri kiskirtiyorlar.
 8. geziciler nasıl koymuşsa zamanında hala acısı sürüyor.