• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
Yazar grace lin
dağın ayla buluştuğu yer - grace lin
verimsiz dağın eteklerinde bir köyde yaşamakta olan minli, günlerini tarlada çalışarak, gecelerini de babasının yeşim ejderha ve ayın yaşlı adamıyla ilgili anlattığı masalları dinleyerek geçirmektedir. minlinin yoksul yaşamlarından bıkmış olan annesi, kocasına kızının kafasını bu saçmalıklarla doldurduğu için kızar. ama minli bu büyüleyici masalllara inanmaktadır. ve böylece ayın yaşlı adamını bulup ona kaderlerini nasıl değiştirebileceklerini sormak için olağanüstü bir yolculuğa çıkar. bu yolculukta birbirinden farklı insanlar ve ona bu macera boyunca eşlik eden bir ejderha da başta olmak üzere sihirli yaratıklarla karşılaşır.

başarılı pek çok kitap yazmış olan grace lin, bir mutluluk, aile ve dostluk hikâyesiyle geri dönüyor. çin kültürüyle yolları kesişen dağın ayla buluştuğu yer, klasik oz büyücüsü geleneğiyle işlenen zamansız bir macera hikâyesi.
  1. iç içe geçmiş masallardan oluşan muhteşem bir hikaye. her çocuğun kitaplığında olması gereken ama yetişkinlerin de okuduğu zaman çok etkilendiği kitaplar vardır ya, bu da onlardan biri bence. yaklaşan serin sonbahar günlerinde ruhunuzu ısıtacak bu hikayenin illüstrasyonları ise birbirinden güzel.