1. 6.5 milyar tl'lik ödenek yetersiz bulunmuş, eee mercedes ve bodrum tesisi bedava yapılmıyor tabi..

  kaynak
  mert
 2. ne yapıyorlar acaba lan parayı zaten camide ne zaman kalabalık görseler para topluyorlar onun masrafını oradan çıkarıyorlar onun haricinde televizyona çıkıp saçmalamaktan başka bir şey yaptıkları da yok bizi kapatın diyeceklerine hala utanmadan para istiyor rahatlığa bak.
 3. islam dini israfı, yetim malı yemeyi,hırsızlık yapmayı, yasak kılmıştır. peygamber sav bile doğru düzgün bir yatağı yoktu. gel gör ki haşmetli büyüklerimiz trilyonluk saraylarda yaşıyor, mercedes 'lerle geziyor. allah cc kitabında "yiyiniz,içiniz, israf etmeyiniz " der. lakin değerli devlet büyüklerimiz bu ayetle mükellef değil sanırım.
 4. - sayın başbakanım ek bütçe lazım bize.
  + hayırdır ne ek harcama yaptınız da ek bütçe istiyorsunuz?
  - efenim dolar artınca, mazot da arttı, camilere hutbeleri dağıtamaz olduk, yardım edin bize.
  + yahu bi fetvanın size maliyeti ne allah aşkına?
  - bi fetvayı 7 bin liraya mal ediyoruz, sizin güzel hatrınıza 6 bine düşelim yine kurtarmıyor, bize gelişi bu.
  + bak benim 7/24 tebessüm eden yüzümü astıracaksın ama şimdi, hadi milletvekilleri bizden onlar tamam dedi, halkı nasıl inandıracaksın ek bütçe gerektiğine?
  - o konuyu da hallettik efenim ama onun fetvası 25 bin liraya maloldu.
  + mercedesin nasıl beğendin mi ?
  - bizim oğlan gece partiden sonra alkollü alkollü eve gelirken kaza yapmış sanayide şimdi araba.
  + olsun ki, nolacak yenisini yollatırım yarın sana. passata binecek halin yok ya.
  - ne güzel gülüyorsun öyle gönlümün efendisi.
  + yağ çekmesene şapşik.

  şeklinde bir diyalogla gözümde canlandırabildim anca bu absürd olayı. ancak gerek sayın kurtulmuş önderliğindeki her konuya vakıf uzman milletvekillerimiz, gerekse her cuma hutbesinde kul hakkından korkmamızı söyleyen diyanet işlerimizin müdehalesiyle iptal edilecek olan istektir.
 5. ne ara bitirdiniz 6,5 milyarı anlamak mümkün değil. vizyonunun önemli bir kısmı israfın, lüksün haram oluşundan bahseden bir dinin temsilcilerinin küçük çaplı bir ülke satın alınabilecek parayı bitirip üstüne ek bütçe istemesi dünya paradoks olimpiyatları'nda altın madalyaya oynar.
 6. israf etmeyin diyip israfın allahını yapan kurumun isteği. diyanetin ne için var olduğunu kavrayamamış iken birde üniversitelerden, 12 bakanlıktan ve bu bakanlıkların alt kademeleri alanları da dahil hepsinden fazla para alıp naptığını merak ediyorum. bu yıl hacılardan 120 milyon parada alacaklar.

  sorum şu , bu kurum atom mu parçalıyor, uzaya uydu mu fırlatıyor ya da yeni bir din mi kuruyor?