• youreads puanı (10.00)
 1. güne güzel şekilde başlamam için sebep olup gülümsetmiştir.

  video

  Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Karşıyaka Mahallesi’nde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

  Doğum sancısı tutan sahipsiz bir kedi, Tatvan 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin kapısına gelip miyavlayarak içeri girmeye çalıştı. Uzun süre kapıda yardım çığlığı atan kediyi içeri alan görevliler, Tatvan Belediyesi Sokak Hayvanlarını Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ni telefonla arayarak durumu bildirdi.


  Tatvan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri gelerek, doğum sancısı çeken kediyi alıp Tatvan Belediyesi Sokak Hayvanlarını Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürdü.

  Normal doğum süresinin geçtiği belirlenen kedi sezaryen ameliyatına alınarak doğum gerçekleştirildi ve kedinin 4 yavrusu oldu.
 2. kedinin sahipsiz olmadığını gösteren ve iyi niyetli insanları içinde barındıran haberdir. hiç şüpheniz olmasın. zulmün karşısında merhamet var olacaktır.
 3. bu kediler gercekten cok acayip canlilar ya. ayna testini gecememisler ama bence cakalliktan. gercek zekalarini kimse fark etmesin diye bence.*
 4. türkiye'deki pek çok aileden daha bilinçliymis kedi. :)) kedinin durumuyla ilgilenen insanların olması da sevindirici.
 5. kedi merdivenleri tırmanmaya başladığında sağ tarafta dondurma kutusunun içi mama dolu görünüyor, muhtemelen aile sağlığı merkezinde bakılıp besleniyormuş. böyle kapı önüne mama su bırakmış yerler var az da olsa, gördüğümde girip birşeyler almaya çalışıyorum genellikle böyle dükkanlardan. hatta bir esnaf amca var bizim burada, mama kaplarının üzerine bir de kağıt asmış, bu mamaya dokunanın tekmeleyenin ağzını burnunu kırarım yazmış, favori esnafım *
  mesut
 6. içeriden biri kendisiyle ilgilenmiyorsa tamamen tesadüftür
  ilgilenen biri varsa oraya gitmesi son derece doğaldır
  sahipsiz hayvanlarla ilgili üç maymunu oynayan ya da sadece olumsuz bir tavır sergileyen medya yüzünden hiç ilgilenmediğim haberdir kendisı
  bize bunlarla gelmeyin
 7. gülümseten bir haber. tabi olay kedinin zekasından gelişmemiş. kediye muhtemelen orada bakılıyormuş. zaten video kaydı kedi daha kapının dışında miyavlarken başlıyor. kediyle ilgelenenleri takdir etmek lazım.