• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.20)
dragonfly - tom shadyac
chicago memorial hastanesinin acil servisinin şefi olan dr. joe darrow(kevın costner), travma ve yaralanma vakalarında tanınmış bir uzmandır. kendisi gibi bir doktor olan eşi emily (joe morton)venezüella’daki bir yardım görevi sırasında, dağda geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını yitirir. onun bu göreve gitmesine baştan beri karşı çıkan joe büyük bir buhran içine girer.olayın üzerinden altı ay geçmesine rağmen emily’nin cesedi bulunmaz. içine girdiği buhran nedeniyle hastanedeki davranışları kötüye giden joe’ya yöneticisi bir süre izin alıp kafasını dinlemesini önerir. joe kendisini emily’den kalan anılarla beraber tüm dünyadan izole eder. bunlar arasında karısının simgesi olan yusufçuk böceği de vardır. bir gece evde yanlız başınayken yusufçuk şeklideki broşlardan birisi sanki biri tarafından itilmişcesine masadan yere düşer. joe gittikçe daha fazla halüsinasyonlar görmeye başlar. joe’nun tanıştığı yakın ölüm tehlikesi geçirmiş bazı gençler karısının onunla bir iletişim kurmaya çalıştığını söylerler. bu tarz olayları inceleyen bir rahibe joe’ya onun ve emily’nin bitmemiş bir işi olabileceğini ve bunu tamamlamadan gördüğü halüsinasyonlardan kurtulamayacağını söyler.
 1. kevin costner'ın baş rol oynadığı güzel bir film. türkçe'ye sonsuz aşk diye çevrilmiş. neden yusufçuk diye çevrilmemiş anlamadım.
  filmde costner inançsız bir adamı eşi ise inançları uğruna savaşan bir doktoru canlandırıyor. venezuella'da geçirdiği bir kazadan sonra eşinden haber alamayan baş kişimiz, evinde garip haller yaşamaya başlıyor.
  ve bu haller eşini saplantılı bir şekilde arama işine dönüşüyor.
  vazgeçmemek için elinde nedenlerin varsa, aramaların, çırpınışların bir yere çıkmasa bile çabalamaya değer! zira acaba 'larla yaşamak daha zordur. bence filmin ana duygusunu bu oluşturuyor.
  o öldü ama ruhunu kurtardık. filmin sonu da şaşırtıcı.
  bu filmden sonra costner'ın tüm filmlerini izlemeye karar vermiştim. bir iki tanesi daha beni pişman etmedi. costner titiz bir senaryo seçici hiç değilse gönül telimizi titretecek seyirlikler sunuyor.
  izleyin pişman olmazsınız umarım.