• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.67)
drei - tom tykwer
hanna ve simon 20 yıldır berlin’de bazen sürtüşmeli de olsa harmoni tutturmuş bir hayat sürmektedirler. alımlı, modern, olgun, çocuksuz, kültürlü, aklı başında kişilerdir. ilişkiler, çocuk sahibi olma isteği, beraber eve çıkma, düşük yapma, kaçıp geri dönme. haber sunucusu hanna ve sanat teknisyeni simon 20 yıla tüm bunları sığdırmışlardır fakat önlerini artık pek görememektedirler. ta ki ikisi de, birbirlerinden habersiz bir şekilde aynı erkeğe, adam’a aşık olana kadar…
  1. kesinlikle ilginç bir film. koş lola koş ve koku: bir katilin hikayesi filmleriyle tanıyıp sevdiğim yönetmen tom tykwer filmin senaryosunu da kendi yazmış. bu coğrafyada yaşansa bir cinayetle sonuçlanacağı muhtemel bir üçlü ilişkide ülke almanya olunca aşk ve tolerans kazanıyor.
  2. çok enteresan bir film. insanların mutlu olmak adına yapabileceklerinin sınırının olmadığının göstergesi. ne garip ben de aynı şeyi can sıkıntısı için düşünürüm. neyse, filmde gösterilenler herkesin denemesi için değil sadece ne istediğiniz ve ne kadar istediğinizle alakalı. izleyin.