1. bugune cok kotu bir haberle basladim. cocuklugumun en renkli karakterlerinden biriydi kardesi gürdal tosun. ben onu tombalak bakkal olarak tanidim. bir demet tiyatrolu yillarda severek izlerdim, olumu beni cok uzmustu. simdi de erdal tosun'un olumu beni derinden etkiledi. topragi bol olsun. oynadigi her rolun hakkini veren usta bir tiyatrocuyu kaybettik.

  ne olmuş yani büyük adam olamadiysak, hayallerimizi satmadık ya demesiyle aklimda kalacak artik.
 2. ne kadar üzüldüm ya. olacak iş değil. kaza yapsın arabanın üstüne düşsün başka bir araç. çok üzüldüm çok.
  çocukluğumdan beri izlediğim adam yok artık. bir demet tiyatrodan itibaren her filmini dizisini izlemişimdir. daha dün tv de gördüm,kara bela filminde yine sevindim ekranda görünce,, sabaha bu haberi görmek çok koydu bana.
 3. Her ölüm erken ölümdür denir ama keşke böyle ve bu zamanda olmasaydı, Allah rahmet eylesin :(
  Onun, Gürdal Tosun'un, Aydın Tolan'ın(*:laz bakkal amca) kısaca tüm kayıpların anısına
 4. ölümüyle sonuçlanan kazaya karışan diğer aracı kullanan kişi beşiktaş belediyesi harita ve planlama müdürünün şoförüymüş. 2 farklı kaynaktan baktım açık açık yazmıyor ama araç belediyenin, müdür beyin makam aracı sanırım.

  ben mi bir garibim, bilemiyorum. beşiktaş belediyesi harita ve planlama müdürünün şöförlü makam aracının olması sadece bana mı garip geliyor? kamu kaynakları neden böyle çarçur ediliyor?
 5. ölmeyeydin iyiydi lan seviyordum seni
 6. istanbul sarıyer'de trafik kazası sonucu genç yaşta vefat etmiş tiyatro ve sinema sanatçısı. babası necdet tosun ve kardeşi gürdal tosun gibi erken bir ölüm oldu. onu spartakist vedat ve eyvah necdet tiplemeleri ile anacağım. allah rahmet etsin nur içinde yatsın.
 7. kader işte, allah rahmet eylesin
 8. son zamanlarda yine çok fazla ölüm yaşanmaya başladı. yılın o dönemine geldik demekki...
 9. bir sabah büyükdere'de gördüm onu eski bmw'si ile... "aa eyvah necdet" dedim, el sallayıp selam verdim, o da anadolu selamı ile karşılık verdi.
  o an çok mutlu olmuştum...

  bir de bir demet tiyatro 'da mükremin, laz bakkalı devralıp "tombalak bakkal" yapınca iri hikmet geldi açılışa... normalde birbirinden nefret eden iki karakterdiler... ve sonra iri hikmet, tek kelime etmeden, mükremin'i alnından öptü, gitti...
  o ara da tombalak (gürdal tosun) genç yaşta böbrek yetmezliğinden ölmüştü...

  öyle hüzünlenmiştim ki hala unutmam o sahneyi...

  ruhu şadolsun...
 10. erdal abi bir kuşağın hakkını alamadığı için radikal bir eylemliliğe gidip fadıl'ın evindeki televizyonu rehin aldıktan sonra ücretini alınca verdiği rahatsızlığın karşılığı olarak evin badanasını yapan direnişçi ve ince ruhlu spartakis vedat abisiydi. 90 lar çocukları okuma öğrenecek yaşta ilk onun ağzında duydu emek mücadelesini.aramızda olması bizim şansımız şu yetenekle , yolunda giden adamın kafasına araba düşebilen bir sorumsuzluk diyarında doğması onun şansızlığıydı. iyi ki vardı. keşke kaderciliğinden de binbir türlü canavarından yalanından dolanından bıktığımız şu ülkede bu kadar erken bırakmasaydı sevenlerini. yeri dolmayacak klişesi çok gerçek bu kez.