1. tadı nutelladan da güzel geliyor bana ama maksimum iki kaşık yeniyor. o kadar yoğun bir kıvamı ve bana göre şeker oranı var ki boğazımı yakıyor. ama lezzeti on numara.
 2. şüphesiz ki, muz ile beraberinde tüketildiğinde enfes bir tada bürünendir
 3. fistik ezmesi diye yediginiz sekerli kremadan bozma tatlar gercek fistik ezmesi degildir. gercek fistik ezmesinde seker katkisi cok azdir. tadida turk damak tadina hitap etmez, sevemezsiniz yani. cesitli tuketimleri vardir ama en komigi kereviz sapini batirip yemektir ki uzak durmaniz gereken bir durum.
 4. zevkler, renkler... ben çok ama çok tatlı buluyorum beğenmiyorum ama çevremdeki insanların çoğu nutella yerine tercih ediyorlar.
 5. tatlı değildir. ancak türk damak tadına hitap etmesi için türk üretimi polmak gold 'un şekeri az olanı bile fazla tatlıdır. metro grossmarket şubelerinde 450 gramı 20 tl (oha) olan peanut butter & co marka olanları, tahminimce türkiye'de bulunabilecek en iyi fıstık ezmesidir.

  evde yapmak için malzemeler:
  yarım kilo tuzsuz, kabuğu ve zarı ayıklanmış yer fıstığı
  1 çay kaşığı tepeleme tuz (bunu ilk yapımdan sonra tepeleme tatlı kaşığına kadar çıkarabilirsiniz)
  1 yemek kaşığı bal
  1 yemek kaşığı zeytinyağı

  fıstığı, tuzu ve balı robota atın, istediğiniz dokuyu yakalayana kadar verin cereyanı. kenarlarında birikenleri kabın içine doğru ittirebilirsiniz. istediğiniz dokuyu yakalayınca yağı koyun. yağı da içinde güzelce çektirdikten sonra istediğiniz gibi tüketebilirsiniz.
 6. tam olarak markasını bilmiyorum ama bimden kaliteli ve lezzetlisi temin edilebilir. fiyat olarak gayette uygundu. ama çok ağır kalori olarak felan filan işte
 7. o ikiye ayrılan şokella standlarında benim tercihim hep sendin fındık ezmesi, ne nutella ne peripella sen ol sadece yanımda.