1. google'ın sunduğu mail sistemi. bence piyasada bulunan en güvenli ve kullanışlı maildir. android işletim sisteminin kullanılması için bir taneye sahip olmak zorunludur.
  2. inbox uygulaması şahane olan reklam destekli ücretsiz bir e-posta hizmeti.
  3. google tarafından mail içeriklerinin okunabildiği söylenen, bu bağlamda güvenilirliği tartışılan bir e-posta hizmeti.
  4. geçtiğimiz yıl bir hackerın yüzlerce hesabın kullanıcı adı ve şifresini açık bir platformda paylaşabildiği için güvenilirliği tartışılır mail sağlayıcısı. ben bile bu şifrelere txt dosyası şeklinde erişip kendi hesabımı kontrol etmiştim(böyle bir güvenlik sorunu yaşayan başka bir büyük firma için (bkz: adobe) ). ayrıca gelen mailleri okur ve onlara göre kullanıcıya reklamlar sunar. aynı yöntemi sizin website ziyaretlerinizi takip eden google da yapar. ilgi alanlarınıza göre size reklamlar gösterir.
  5. iki adımlı doğrulama kodunu kullandığım sağlayıcı.
    gmail tarafından tanınmayan bir cihazdan giriş yapmayı denediğimde telefon numarama gelen kodu girmek zorunda kalıyorum. böylece şifrem kırılsa bile hesabıma erişim yapılamıyor. yedek bir kod listesi, ekstra telefon numarası/mail adresi kullanarak da acil durumlar için kendinizi güvenceye alabiliyorsunuz.
  6. android telefonlarda oyun oynadıkça xp gelen, level atlayıp mutlu olduğumuz yegane google uygulaması.
    durur