• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
grey's anatomy
başarılı bir doktor olan ellis grey'in kızı meredith grey'in (ellen pompeo) mezun olduktan sonra seattle grace hastanesi'nde geçen bir cerrah olma yolculuğunu izliyoruz.
 1. abc'nin halihazırda 12. sezonuyla yayına devam eden uzun soluklu medikal draması. güzel başlayıp zamanla baş karakterlerinin büyük çoğunluğunu kaybetmiştir. ilginç/heyecanlı tıp vakaları odaklı bölümleri ve ilk 5/6 sezonu için izlenmeye değer olduğunu düşünsem de üzülerek bir soap opera'ya dönüştüğünü kabul etmek zorundayım. aynı zamanda, breaking bad, supernatural ve scrubs ile birlikte, müzik listeme çok sayıda yeni grup, şarkıcı ve şarkı kazandıran dizilerdendir.
 2. adı 'grays anatomy ' adlı anatomi kitabından esinlenilmiş. bizim doktorlar dizisi de bu diziden esinlenilmiştir. arka sokaklar gibi bu da yıllardır devam eden ve her bölümde zaten ölüm olan buna rağmen 10 bölümde bir içlerinden bir doktorun ölümlerden döndüğü, uçak düşen, bomba patlayan, hiçbir şey yoksa meredith karakterinin bir tane daha kardeşi olduğunu ortaya çıkartan, herkesin birbiriyle yattığı, düzenli bir ilişkisinin olmadığı varsa da araya yine ölümün girdiği bir medikal dram-dır. ama bence hala çok güzeldir. izlemeye doyamıyorum. diziyle o kadar bütünleştim ki artık senaristlerin (epey senaristi var bizdeki gibi 1-2 tane değil) kafasıyla düşünüp, gelecek cümleleri olacakları falan tahmin edebiliyorum. nasıl derseniz, her zaman en olmaması gereken oluyor :d
 3. benimde akşam işten geldikten sonra keyifle izlediğim dizi, ama dizideki karakterlerin karmaşık ilişkileri beni yoruyor ya adamlar neredeyse türk dizilerine çevirecek diye korkuyorum.
 4. 12 sezondur bikmadan usanmadan izledigim dizidir. her ne kadar pembe dizi konseptine yaklasmis olsa da her karakteri cocugum gibi buyutmus, her olumle aglamis oldugum bir gercektir. 13. sezonu gelir mi gelmez mi bilemedigim, fakat olursa da buyuk ihtimalle yine aglatip yine uzecek dizidir.
 5. 2005 yapımı abd dizisi. (bkz: http://www.imdb.com/title/tt0413573/) bildiğimiz doktorlar dizisinin daha kaliteli, daha güzeli, daha harikasını hayal edin. işte grey's anatomy budur. yine de ben doktorlar'ı izlemeyen arkadaşlar için konuyu özetlemek isterim: meredith grey, henüz uzmanlığını yeni yapan bir cerrah adayı olarak ülkenin seçkin hastanelerinden birinde çalışmaya başlar. birgün önce tek gecelik kalmasını beklediği shepherd adlı adam, aslında o hastanede yeni başlamış uzman beyin cerrahı'dır. meredith işe başladığı dönem ile birlikte shepperd ile de flörtü ilerler. bu arada hastanede iletişime geçtiği uzman öğrencileri ile de dostluğu gittikçe ilerlemeye başlar. meredith 12 sene boyunca, dostluğu, aşkı, ölümü ve yaşamı tadacak ve kendi iç dünyasındaki çatışmaları düzeltmeye çalışacaktır.

  12. sezon bitti. 13 bekleniyor.