1. doksanlı yıllarda sürekli grup üyeleri değişse de müzik kalitesi değişmeyen aksine artan efsane grup. malesef artık eski üretkenliklerinden ve kalitelerinden uzak her şeye çemkiren feminist ergenler gibi ortalıkta dolaşan bir grup.
 2. ne olduğunu belli etmiş. kendi yönünde oldukça üretken ve dinleyicisine gayet iyi ulaşan nadide grubumuz. şarkıları her psikolojiye ithaf ediyor. (bkz: dinlenesi gruplar)
  ryu
 3. çizgileri de niyetleri de belli. gelen giden birsürü üyesi olmasına rağmen hala aynı inançla, aynı kararlılıkla ayakta. sıkılmadan dinlenilesi, hayatın içinden, kendini bulduğun parçalar seslendiren nadide protest müzik grubu :3
 4. insanların acılarını, uğradığı haksızlıkları,yakarışları,ölümleri dile getiren nadide protest grup. bazı şarkıları (hatta büyük çoğunluğu) tüylerinizi diken diken eder.
 5. 2016'da yapılan operasyonda gözaltına alınarak tutuklanan grup yorum üyeleri ali aracı, inan altın, selma altın, helin bölek, dilan poyraz, sultan gökçek ve fırat kıl ile kültür merkezinde çalışan işçi abdullah özgün tahliye edilmiştir.

  söylenecek çok söz var ama yine de en iyisini selma altın söylemiş;
  "bizim silahımız, soluğumuz enstrümanımız. keşke sanatımızla yargılanıyor olsaydık. sanatı bitirmenin yolu daha etkili eserler sunmaktır. bizim yerimiz mahkemeler değil, konser salonlarıdır"


  grup yorum halktır. halkı susturamazsınız!