1. yıllardır düşündüğüm bir teori var. teori derken gerçeklere çok fazla dayanmıyor belki, belki sistematik bir şekilde testten de geçmedi, belki aşırı saçma sapan bir mevzu ama böyle bir teorim var.

  orospu, vücudunu para karşılığı satana denir. vücudunu seks için satmış olması bence hiçbir şeyi değiştirmez. hatta şuan çok çok üst kademelerde bulunanlardan, öyle ki şuan ismini veya mevkisini yazmaya korktuğum insanlardan tutun da herhangi bir inşaatta çalışan amelelere kadar, orospulardan daha iyi olduğunu düşündüğüm hiç kimse yok. yani sadece mesleğini baz alırsam. belki işsizler olabilir ama tam emin değilim, üstünde çok fazla düşünmedim.

  sadete gelirsek, orospunun tanımını yukarıda vermiştim: "vücudunu para karşılığı satan." şimdi tdk'dan da anlamına baktım ikinci anlam olarak şu yazılmış: "kolay elde edilen, düşük ahlaklı kadın" şimdi sorarım size bu tanımdaki "düşün ahlaklı kadın" kısmını değiştirin, "düşük ahlaklı insan" olsun. hangimiz orospu değiliz.

  bu bizi daha kötü mü yapar? bence, hayır. ama bazılarının sandığımız kadar kötü olmadığını gösterir veya bizim de onlardan aşağı kalır yanımızın olmadığını. hatta onlara çok fazla haksızlık yapıldığını.

  not: orospu değilim. zaten erkeğim, erkek olarak da sizin düşündüğünüz anlamda orospuluk yapmıyorum. bu arada, herhangi bir akrabam, tanıdığım ve saire de orospuluk mesleğini idame ettirmiyor. sadece bu haksızlığa; artık bir dur, demek istedim.

  edit: ulan ne naif adamım. en başta "hepimiz orospu çocuğuyuz" diye açacaktım başlığı.
 2. başlıkta sen de dahil hepimizin orospu olduğunu iddia ediyorsun. ardından orospu değilim diyorsun ve herkesin düşük ahlaklı ve orospu olduğunu söylüyorsun. o halde benim de senin ve aile bireylerinin -örneğin annenin- orospu olduğunu iddia etme hakkım var diye düşünüyorum.

  katılıyorum, hepimiz orospuyuz. hadi zeki demirkubuz filmi koy da izleyelim.