1. haber linki

  iki yılımı geçirdiğim cennet mekan demirköy/iğneada, yazıktır yahu tüm kuşları yaptınız bir hacı leylek kaldı. böyle bir aymazlık nasıl yapılır anlamak mümkün değil.

  bilmeyenler için

  bonus

  iç anadolunun bozkırına yapmak yerine niçin bu doğal güzelliklerinin olduğu yerler tercih ediliyor?
 2. nükleer enerjinin doğru şekilde üretilmesi ve kullanılmasının gerçekten çevreci bir kaynağa zemin hazırlayacağını düşünen bir insan olarak karşı olduğumdur. bizim ülkemizde nükleer enerji üretmek demek, intihar etmek demektir.

  daha önce çinde depremle beraber zarar gören nükleer santralde ölünceye kadar çalışan, halat koptu diye ölen insanların yarısı kadar bile çalışma ahlakına sahip değiliz.

  deprem oldu, santral zarar gördü diyelim. ne olacak??

  ne olacağını söyleyeyim, bir hiç. orada soğutma ve onarım çalışmalarında görevli insanlar kaçacak ilk. bizim santral ege ve marmara denizlerinde 50 metrelik balıkların oluşmasına neden olacak bir ihtimal.

  bizim müdahale edemediğimiz -ki kaynak vs yüzünden değil, insanımız yüzünden- santrale saatler sonra ab ülkeleri, mısır, çin, rusya vs. müdahale edecek ki bu arada olan yine bize olacak.

  insanlarımız yüzyıllar boyunca aşırı sık görülen kanser vakalarıyla, sakat çocuklarla, genetiği değişmiş hayvalarla ve hastalıklarka mücadele edecek.

  bir nevi doğal seçilim aslında... işin kötü tarafı bu seçilim en az 25.000.000 insan arasından seçecek güçlü olanı.