• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.33)
imagine - andrzej jakimowski
özgürce hareket edebilmek aynı zamanda şiirsel olabilir mi? lizbon´da görme engelliler için hizmet veren tanınmış bir klinikte eğitmen olarak işe başlayan ian, bir grup hastaya ücretsiz mekânsal oryantasyon eğitimi vermektedir. ian dünyanın farklı ülkelerinden gelmiş, umutla dolu genç yetişkinlerden ve çocuklardan oluşan hastalarının güvenini çabucak kazanır. ancak, başarılı olduğu kadar sıra dışı yöntemleri idareciler tarafından fazla zorlayıcı bulunur ve profesyonelce davranmamakla suçlanır. andrzej jakimowski´nin 2007´nin bol ödüllü hit filmi tricks´in ardından gelen bu üçüncü filmi dünyanın gerçekte nasıl olduğunu keşfe çıkıyor.
 1. bilinmeyen yaşamların gündelik yüzünü insanların yüzüne çapan mükemmel bir film.
  sistem eleştirisinin naifliği ise harika.
  rihan
 2. "Çağan Irmak bu kez de ağlattı." filmlerine kolayca oturtulabilecek bir temayı, bir an olsun ajite etmeden anlatan 2012 yapımı Andrzej Jakimowski filmi.

  film olabildiğince sade, gerçekçi ve hayatın olağan ritminde akmakta. bu haliyle, filmin içine girmek, karakterlerin gözünden bakabilmek pek kolay.

  şahane lizbon manzaraları filmin ekstrası. filmi izlediğinde Cafe Do Electrico'da bir iki kadeh bir şeyler içip, tramvay yolunu takip ederek lizbon sokaklarında şöyle bir gezinmeyi istemiyor değil insan.

  oyunculuklar harikulade. hele hele başroldeki Edward Hogg, başka filmlerde de izlememiş olsam "gerçekten kör mü?" dedirtecek kadar başarılı.

  böylesi güzel, samimi bir film kıyıda köşede kalmasın. izleyiniz, izlettiriniz. benim puanım:8.

  trailer