1. İzban işçilerinin saat altı sularında başlayan grevi.

  Maalesef gündem sırasında hissedilmeyecek bir olay. Seslerini duyan yok.

  Alıntı

  Basına açıklamada bulunan Şube Başkanı Hüseyin Ervüz “Yaptığımız görüşmeler sonucunda İZBAN yönetimi ile anlaşamadık. 340 çalışanımızın 105 tanesi asgari ücret alıyor. Bunu dikkate aldığınızda oran olarak yüksek bir oran ama parasal anlamda kazanım gücü olarak baktığımızda az. Yoksulluk sınırının kıyısında bir ücret beklentisi var. Sözleşmede en yüksek ücret alacak işçi için beklentimiz 2400 TL brüt. 70 gün olan ikramiyemizi 90 gün istedik. Taleplerimiz bunlar ama işverenimiz bu oranlar çok yüksek deyip anlaşmaya yanaşmıyor. Greve çıkmaktan başka kararımız kalmadı. Bu kararı bize işverenimiz aldırttı. Umarım en yakın zamanda gerekli ücretler verilir ve biz de İzmirliye hizmet vermeye başlarız" dedi.

  Açıklamalarının yasaklanmasına da değinen Ervüz şunları söyledi “Açıklamamız yasaklandı. OHAL Kanunu’nun 11. Maddesinden dolayı. Bu nedenle ses cihazı veya basın açıklaması yapmak izne tabiymiş. İzin verilmedi. Ancak grev hakkımız bakidir. Yasa, sendikal haklarımızın kullanılmasına herhangi bir engel taşımıyor.”

  Evrensel
 2. okulda sınıfa gelmeyen birkaç kişinin neden gelmediği hakkında ipucu veren grev.
  ama neyse ki eshotlar çalışıyor.
 3. vizelerim başladı, hiç bir yere hareket edemiyorum bu yüzden durumla ilgili çok bir bilgim yok, arkadaşlarımdan duyduğuma göre, trafik daha da felç olmuş durumda.
  tanım: haklı olduklarını düşündüğüm bir grev.