• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.00)
izombie
zombiye dönüşen bir tıp öğrencisi olan liv, adli tıpta iş bulur ki yiyebileceği beyinlere erişimi olsun ve bu sayede insanlığını koruyabilsin. ancak zamanla fark eder ki; yediği her beyin, cesedin sahibinin anılarını kafasının içinde duymasına sebep olmaktadır. bu durumu kullanmaya karar veren genç kız, kim tarafından işlendiği bilinmeyen cinayet vakalarını patronu ve bir polis dedektifinin yardımlarıyla çözecektir.
 1. başrolünde rose mciver'ın oynadığı ve veronica mars'ın yapımcılarından rob thomas'ın yapımcılığını üstlendiği çizgi romandan uyarlama the cw dizisidir.

  kanımca güzel bir dizidir vakit geçirmek için izlenebilir. komedisi ne eksik ne fazla tam da olması gerektiği gibidir. ayrıca özellikle başrol olmak üzere oyuncularının çoğu tam olarak olması gerektiği gibidir.

  çoğu kişi için vakit kaybı olabilir izlerken çok da bir şey beklenmemeli ama başrolü için bir şans verilmeli diye düşünüyorum.
 2. Genelde havası çok ağır diziler izleyen ben için çok eğlenceli bir seçenek oluyor. Öyle zombi fantastik falan diye heveslenmeyin, romantik komedi tadında eğlencelik bir polisiye. Şahsen ben her hafta yeni bölümü yayınlansın diye bekliyorum. ( bknz)
 3. dc comicsin aynı adlı çizgi romanından uyarlama eğlenceli fantastik bir yapım. zombi dizilerinin aksine buradaki zombimiz inanılmaz sevimli.kedi canını senin.diğer zombi dizileri gibi dünya istila altında insanlar kaçışıyor değil.zombiler aslında sosyal hayata uyum sağlamaya çalışan twilight vampirleri gibi, işe falan gidiyorlar.aşk acısı çekiyor,dozunda komedi tavsiyemdir.
  cakal
 4. uyarlama olduğundan hikayenin geneline dizi bazında laf etmek yersiz olur. zombi kavramını alışılmışın dışında işlemesi ilgi çekici. son dönemlerde twilight serisi ile popülerleşen vampir, zombi ve alien gibi gizem ürünü fantazyaların gündelik hayatlara yedirilmesi furyasına only lovers left alive ve district 9 sağlam katkı sunmuştu. bu anlamda öncül ilgi çeken esas mevzuyu pilot bölümde şöyle bir geçiştirip araya hemen bir detektifçilik sokuşturulması ve sonraki bölümlerin "gizemi çöz, zanlıyı yakala" üzerine kurgulanması pek açmadı beni. komedi unsurları var mı var, ama bu sefer güldürmedi. polisiyenin de hakkını veremiyor.
 5. bölümlerin sonunda çaldıkları (bkz: mr. little jeans) şarkıları bile mükemmel olan dc comics uyarlaması zombi dizisi.

  rose zaten efsane bir oyunculuk sergiliyor. ona eşlik edenlerde aynen öyle.

  izlemesi en keyifli dizilerden. alt yazıları hızlı takip edemeyenler çabuk sıkılır. zira, konuşmalar oldukça akıcı ve takip etmesi alışık olmayanlar için gerçekten zor.