1. 1963, owensboro, kentucky doğumlu amerikalı oyuncu. 3 kez oscar ödülü'ne aday gösterilmiş fakat hiç kazanamamıştır. buna rağmen resmi araştırmalara göre dünya üzerinde en çok hayrana sahip oyuncudur.

  karayip korsanları gizemli denizlerde - rob marshall filminde oynamak için 75 milyon dolar almış ve bir film için en yüksek ücret alan oyuncu olmuştur. aynı zamanda kendisi son 10 yılın en çok kazanan oyuncusudur.
 2. her role girebilen bir oyuncu.paul mccartney'nin queenie eye klibinde de oynamıştır.bu adamın oscar almamış olması da sadece saçmalıktan ibarettir sanırım.
  adam
 3. hala müzikle uğraşmakta olan müzisyen/aktör/yazar/seslendirmeci/yönetmen.. dünyanın en iyi aktörlerindendir.

  kasıntı değildir ayrıca.. panik atak hastasıdır.

  not: sonra hakkında uzuuun uzun yazacağım bu güzel insanın..
 4. her rolün hakkını veren mimik abidesi. ister 50 yaşında olsun ister 70 yaşında olsun ne yakışıklılığından ne karizmasından bir şey kaybedeceğini düşünmüyorum, düşünemiyorum. adamın her yaşında ayrı bir güzellik saklı.

  tim burton ve helena bonham carter ile bir araya gelerek de sinema dünyasına müthiş bir üçlü kazandırdılar. kim ne derse desin kendi alanlarında birbirine bu kadar uyum sağlayan bir üçleme kolay kolay elde edilemez. tim burton'dan içinde buram buram johnny depp kokan yeni filmlerin gelmesi umuduyla yaşıyorum.
 5. kendisini karayip korsanları serisinde tanıyıp hastası oldum tabi(bkz: angelina jolie) ile oynadığı turist filmindede yine oscarı hak etmişti ama alamadı .
 6. kendine has mimikleriyle, jestleriyle karizmayı yukarılara taşımış, yanaklarının çukurunda kıvrılıp uyumak istediğim aktör. fakat kendisi, şöhret olmayı kaldıramadığını, bundan kaçtığını söylemiş. aktör olmasaydı bile, muhtemelen tarzı sayesinde yaşadığı bölgede ünlü olurdu.