1. Allah kimsenin başına vermesin dediğim durum. Sırf kendi ego ve ihtirasları için mevkiilerini kullanmaya çok eğimliler.
  Zaten yapılan araştırmalara baktığımızda türkiye genelinde bu durum
  - Erkeklerin yüzde 47’si yöneticilerinin erkek, yüzde 27’si ise kadın olmasını istiyor.
  - Kadınların ise yüzde 60’ı erkek yöneticileri, yüzde 22’si ise kadın yöneticileri tercih ediyor.

  Globalde ise
  globalde erkeklerin yüzde 45’i üstlerinin erkek, yüzde 31’i ise kadın olmasını istiyor.
  -Kadınların ise yine yüzde 45’i üstlerinin erkek, yüzde 25’i ise kadın olmasını istiyor.

  Hem globaldeki hem Türkiye’deki sonuçlara bakılırsa kadınlar, erkekler/erkek yöneticilerle çalışmayı tercih ediyorlar. Hatta erkekler bile kadın yöneticiye kadınlardan daha sıcak bakıyor.

  Yine farklı bir haberde görüyoruz ki yine bir yönetici olan kadın ceo'lar da başka kadın yöneticilerle çalışmak istemiyor. haber için

  Neticede ateş olmayan yerden duman çıkmaz.
 2. kötü örnekleri olduğu doğrudur ama genelleme yapılması herşeyde olduğu gibi bu durumda da yanlıştır. gayet iyi yönetici olan anlayışlı ama disiplinli objektif mantıklı adil kadınlar olduğu gibi egoist çıkarcı başkalarının işlerini kendininmiş gibi gösterip emek çalan erkekler de var. yöneticilikte bakılması gerekenler yöneticilik yapabilecek yeteneklere sahip olması insanlara aktarabilecek bilgi ve tecrübelerin olması ve bu tür şeylerdir. çükü olması ya da birinin yeğeni akrabası olması değildir
  wtf
 3. kötüsü düşman başına dediğim durumdur biraz da.
  kuz
 4. troller yine toplanmış. sonra yine silip kaçmak yok ama :)
  cam tavan yüzünden zaten kadın yöneticilerin sayısı az. onu da geçtim aynı işi yaptığı erkekle aynı ücreti alamıyor. sizin gibiler yüzünden resmi kurumlardaki önemli kademelerde kadınların sayısı yok denecek kadar az. hala gelmiş burada saçma sapan konuşuyorsunuz. kendi başarısızlığınızın hıncını kadın yöneticilere mal etmeyin bence.
 5. örf ve adetleri vardır, dolayısıyla belli dönemlerde çekilmez olabiliyorlar. lakin erkek yöneticilerdeki yavşaklık seviyesine ulaşabilmeleri için kırk fırın ekmek yemeleri lazım.
 6. kadınlar prosedüre daha bağlı olduğundan sevilmeyen yöneticilerdir, kurallara birebir uyar esneklik göstermeye yanaşmazlar bu nedenle de sevilmezler.
 7. benim 14 yıllık iş tecrübeme göre iş hayatı herkesi aynı tornadan çıkmışa çeviriyor, kadın erkek farketmiyor. iyi yönetici sayısı da, kompleksli, gerzek yönetici sayısı da cinsiyetten bağımsız.
 8. erkek yöneticiden tek farkı çükünün olmaması