1. lise 1'de abilerin evinden adam fewer'ın olasılıksız kitabını hacılayarak yaptığım eylem. iki-üç gün oradaydım, millet risale falan okurken bende abilerin kitaplığından bunu bulup okumaya başlamıştım. gitme zamanı geldi ancak kitap bitmemişti bende tereddütsüz aldım attım çantaya. pişman değilim.*

  yine lisede coğrafya hocam "kitap çalmak bence yanlış değildir." demişti. dediğine göre sık sık kitap çalarmış kendisi de. gerçi biraz garip bir adamdı, sürekli askerlik anılarını anlatırdı falan. ama iyi adamdı, sınavı test olurdu 100'ü çakardın. sağolsun sözlüler de hep 100 100 geldi. lise diploma ortalamamı yükselten yegane adamlardan biriydi.*

  ya bir de aramızda kalsın ilkokulda da kütüphaneden çok pcnet dergisi çalmışlığım vardı. ondan da pişman değilim, üç beş kişi dışında okuyan yoktu zaten teknoloji dergilerini.
 2. abi
 3. hırsızlığın her türüne karşı olduğumdan yapmadığımdır.
 4. mütemadiyen çalarım, iflah olmaz bi kitap hırsızıyım, iş yerimden, arkadaşımdan, çoğunlukla da korsan kitapçıdan çalarım. pişman da değilim. hatta arkadaşlarım beni kitaplarıyla bu yüzden yalnız bırakıp tuvalete bile gidemezler, o kadar! ama sor bi neden? çünkü ben kitapların (bkz: robin hood) 'uyum, hem ben çalmıyorum ki evlat ediniyorum, değer görmeyecek ellerde, tozlanıp yıpranacağı kütüphanelerde öylece boynu bükük kalmasına dayanamam, benim şefkatli ellerim ve herkesten çok değer göreceği kütüphanemde olmasını yeğlerim.
  izumi
 5. kimileri için karşı konulamaz bir dürtü. tıpkı kitap satın alma hastalığı gibi.
  fakat dünyadaki sayılı ahmakça davranışlardan nazarımca tepede olanı ise bir kütüphaneden kitap çalmaktır.
 6. !---- kamu spotu ----!

  sizi telefonla arayarak kendisini polis, savcı, asker olarak tanıtıp, kitaplarınızı bir yere bırakmanızı isteyenlere asla inanmayın. telefon görüşmeleri esnasında arka plandan gelen telsiz seslerine ve korku, panik yaratma amaçlı senaryolara katiyen itibar etmeyin. telefonunuza gelen sms metinlerinde aramanızı istedikleri numaraları kesinlikle aramayın. kimlik ve kredi kartı bilgilerinizi sakın paylaşmayın. böyle bir durumla karşılaşmanız halinde lütfen hemen 155 polis imdat hattını arayın ya da en yakın emniyet birimine müracaat edin.

  !---- kamu spotu ----!
  abi
 7. pek de masum durmuyor. tamam kitap önemli belki bizim için ama bence sezerciğin çaldığı ekmekten yumurtadan önemli değil.
  veya bu ülke bir zamanlar "baklava hırsızlarını"konuştu, şimdi baktım da 9 yıl aldılar diye okudum.

  kültür için yapılıyor diye masum ve "tatlı" görülemez.

  -
  ekleme: arkadaştan tanıdıktan çalmak belki "ödünç alıp geri vermemek" olarak görülebilir, çalmak denmez. belki.
  ama şu var paramı çalana laf etmem, allah affetsin derim. ama kitabımı çalana ağır beddua ederim. bu da ayrı bir görüşüm.