1. insanın içine işleyen bir müzik aleti. yeni yeni türeyen sakallı, uzun saçlı çomarların elinde oyuncak olduğuna bakmayın, iyi bir şarkıcının güzel bir şarkısında verdiği hazın yeri bir başkadır. (bkz: kırık hava - hüsnü arkan) . ayrıca öğrenmeyi çok istiyorum, bu konuda ankara için tavsiyesi olan varsa beklerim.
  2. çok fazla abartılan saz.
    nedir yani klarneti diğerlerinden ayıran şey. kendine has bir sesi ve o sesi de doğru çıkarabilmek için baya hünerli ellerin gerektiği müzik aleti alt tarafı. her ortama da gitmez. artık çaya şeker atmayan insandan sonra klarneti abartan insanları tiye almaya gelmeli sıra. bazen, kimileri çok fazla abartıyor zira.
  3. çocukluğumdan beri sesine ayrı bir hayranlık duyduğum nadir çalgılardan.

    stavros pazarentsis'ten gözüm'ü öneririm dostlar.
  4. dünyanın ilk el yapımı müzik enstrümanı ve ordulu ahmet özdemir tarafından yapılarak, yine dünyanın dört bir yanına gönderilmiştir. o'nun yaptığı klarneti woody allen'dan bon jovi' ye kadar; gerek yurt içinde gerekse yurt dışında pek çok sanatçı kullanmıştır. bugün bıraktığı bu mirası torunları devralmıştır. eren ve erman özdemir kardeşler dedelerinin ismini yaşatarak, bu güzel müzik aletine sahip çıkmışlar.

    bir dönem ahmet usta her ne kadar enstrüman çalma işine girişse de o, küçük atölyesinde üretmeyi kendine amaç edinmiştir.