1. salt eleme sistemine dayanan saçma sapan bir sınav.

  devlet ihtiyacı kadar üniversitelere memur, öğretmen vs. adayı alsaydı böyle sınavlara da gerek duyulmazdı.

  başta eğitim sistemini rayına oturtmak lazım.

  çok derin düşünmeye gerek yok, anadol arabasına ferrari tekerleklerini takarak eğitim sistemi düzeltilemez.

  tarafsız, herhangi bir ideoloji altında ezilmeyen, öngörülü, basiretli bilim insanları lazım eğitim sistemini rayına oturtması için.

  başka ülkelerdeki eğitim sistemlerini anlaşılır bir dille yazan aşağıdaki siteyi tavsiye ederim;

  http://www.egitimpedia.com/
 2. devletin memur alımı için yapmış olduğu çarpık sınav.

  her vatandaşın sahip olması gereken bilgilerle sınav yapıyoruz. lan bu adam üniversiteyle birlikte 16 yıl okumuş fakat yine de bu sınavdan yüksek puan alamıyorsa burada bir yanlışlık vardır. alınan personelin niteliğini boş verelim, çünkü hiçbir test sonucu istenilen nitelikleri değil öğretildiği varsayılan bilgileri ölçüyor. fakat o bilgiler öğretilmemiş.

  işin iyi yanı da şu; eğer mülakata dayalı bir alım olsaydı, bizim büyüklerimiz oraya yüzyıllardan beri yaptıklarının aynısını yani manavcı leblebici güruhunu almaya devam ederlerdi. bizler de sap gibi bir yere giremedik, memur olamadık diye bakıyor olur. memur olmak başarısızlıktır kimilerine göre kimilerine göre ise kurtuluş, kıçını bir yere dayamaktır.

  mektupla öğretmen yapılanların, ziraat, fen edebiyat fakültelerinden mezunların öğretmen olduğu, iki yıllık fakültelerden mezun olanların ücretli öğretmenlik yapabildiği, dershanelerle ite kaka üniversite kazanan öğrencilerin yetiştirildiği eğitim sisteminden bir şeyler beklemekle hatayı bizler yapıyoruz aslında.

  çünkü bu ülkede eğitimden bir cacık olmaz.
 3. adetten olduğu üzere bir kere girip 70 almıştım. sınava uyumadan gitmiştim ve matematik testinin ortasında amaaan gidiyorum ben deyip gitmişim. böyle de ciddiyetsizlik olmaz ki.
 4. Çift yıllarda 3 milyonun üzerine adayın girdiği sınavdır. Akıl alır gibi değil ancak tam 121 puan türü var KPSS'de. A Grubu öğrencileri için P35, P40, P49 puanları önemliyken öğretmen adayları için P121 puanı önemli. B kadro içinse P3 puanına bakılıyor.

  KPSS puanı hesaplanırken de bir sürü veri giriliyor. Standart sapma, test ortalamaları kpss puanınızı değiştiren bir başka etken. İlk girişimde istediğim sonucu alamadığım için ikinci kez gireceğim. Bakalım her denemeden sonra p35 puanımı hesaplıyorum.
  p35 puan hesaplama bu site hesaplama için ideal. KPSS ile aynı sonuçları veriyor. Umarım son girişim olur.
 5. devlet memuru olup alt/orta sınıf bir hayat yaşayıp ölmek isteyen milyonların girdiği, her sene giren kişi sayısı arttığı için gittikçe zorlaştırılan sınav. 22 mayıs pazar günü sabahı ter dökecek arkadaşlara şimdiden bol şanslar. zira, özellikle tarihte, ihtiyacınız olacak.
  kappa
 6. mantığı oldukça basit, insanların kendi gözlerinde büyüttükleri bir sınav.
 7. kazanılması halinde elde edilenin özgürlük, yitirilenin sorumsuzluk olduğu sınav.
 8. * inkılap sorularını göz gezdirdikten sonra, atatürk'ün dahi şıklardakileri tanımadığını düşündüğüm sınav.
  ilgaz
 9. sonuçları açıklanmıştır. sırf meraktan denemek için girdim. sadece matematiği çözüp geri kalan bütün soruları okumadan optik kağıda işaretlersek kaç puan alırız diye merak edenler için denedim 59 puan aldım. hayvan gibi yanlış çıktı genede fena puan değil.
  tes