1. çocukluğumuzun en çok izlenen komedyeniydi. klişe belki ama sarhoş taklidini müthiş yapardı. son zamanlarında kendinden soğuttu belki ama kendisini iyi hatırlayacağım. allah rahmet etsin.
 2. bizi hep güldürdü ama bugün ağlattı.
  usta tiyatrocu, onurlu, duruşlu bir kişilkti. duruşundan hiç taviz vermedi ve gündem sanatcısı olmadı. son satırları
  "dik durun.. adil olun, sabırlı olun. daha iyi bir dünyada görüşmek ümidiyle. atatürk’le kalın, cumhuriyetle kalın, hoşça kalın!!" oldu. var mı ötesi?

  ölüm haberine sosyal platformlarda yapılan olumsuz yorumları okuyunca büyük usta değil insanlık ölmüş dedim. ölüye saygıyı bile kaybeden bir toplumu güldürmeye çalışırken sanırım en zor işi kırca yaptı.
 3. derin devlet sevicisi olduğunu okuyabilseydi onun da cevabını hakkıyla mizahıyla verirdi elbet. halkın sanatçısıdır ve inandığı fikirler uğruna mücadele eden, dik durabilen bir adamdır, doğrudur .
  mesut
 4. 2003-2004 falan... ilkokuldayım. öğretmenimin verdiği ödevleri, salonda yere yüzükoyun uzanmış yaparken annem ve babam bu adamı izlerdi... ben de, anlamasam da siyasi esprilerin tamamını, gülerdim. zaten tüm esprileri, tüm skeçleri de siyasi göndermeye sahip değildi. ama mutlaka dokundururdu ucundan kıyısından... bazen anlamayınca babama sorardım. baba bu ne demek diye, "siyasi liderleri tiye alıyor oğlum", derdi babam. o zaman anlamazdım acaba neden siyasi liderleri komedi malzemesi yaptıklarını... şimdi ise, siyasilerin komedi malzemesi yapılınca komedyenlerin neden bu denli dışlandığı, yok edilmeye çalışıldığını anlamıyorum...

  bilmiyorum... levent kırca... çok büyük adamdı... özlenecek... ve dediği gibi, umarım daha güzel bir dünyada buluşuruz üstat...

  ne diyordu şair, "o güzel insanlar, o güzel atlara binip gitti..."

  hakkında denilecek şey bu belki de...