1. üçüncü kaptan hayatını kaybetmiş.

  dışişleri'nin açıklamasına göre bıçak kemiğe dayanmış;

  "bu menfur saldırı ilgili libya makamları nezdinde şiddetle protesto edilmiş, anılan gemiye ve bölgede bulunabilecek diğer türk gemilerinin güvenliğine yönelik eylemlerin derhal sona erdirilmesi ve söz konusu saldırının sorumluları hakkında gerekli hukuki işlemlerin yapılması talep edilmiştir. anılan gemiye yönelik saldırı kapsamında uluslararası hukuktan kaynaklanan tazminat dahil her türlü hakkımız mahfuzdur. konu hakkında ilgili uluslararası örgütler nezdinde girişimler yapılmaktadır.

  söz konusu saldırı, libya hava ve deniz limanları başta olmak üzere sivil altyapıyı bombalayan, bm gözetimindeki libya siyasi diyalog sürecine katılan resmi heyetlerin seyahatlerini engellemek için havalimanlarına saldıran, sivil uçakları tehdit eden ve daha önce de olduğu gibi sivil gemilere saldıran kişilerin uluslararası hukuk ihlallerinin yeni bir örneğidir. bu tür suçları işleyenlerin bm şartı ve ilgili bmgk kararları çerçevesinde sorumlu tutulmaları hayati önem taşımaktadır."
  one
 2. bölgede sıfır sorun politikasının en yeni ürünü. dışişleri bakanlığımızdan kınama gelmiş. oh çok şükür rahatladım. bir de "kimse türkiye cumhuriyeti devleti'nin gücünü ve sabrını sınamaya kalkmasın!" açıklaması gelirse tamamdır. sorun tamamıyla çözüldü demektir.
  hayatını kaybeden kaptanın tüm yakınlarının başı sağ olsun.