• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (4.75)
mechanic resurrection - dennis gansel
jason statham, jessica alba ve tommy lee jones gibi isimlerin başrollerini paylaştığı, dennis gansel’in yönetmen koltuğuna oturduğu aksiyon dolu suç filmi… dünyanın en tehlikeli kiralık katili arthur bishop, kanlı geçmişini geride bırakır. artık amacı sakin bir hayat sürerek sevdiği kadınla olmaktır. fakat bir gün korkunç düşmanları hayatının aşkını kaçırır. şimdi ise arthur dünyayı dolaşarak üç imkânsız suikast gerçekleştirmek ve hayatının aşkını kurtarmak zorundadır.
 1. imkansız gibi gözüken üç suikasti, ilgili ülkelerin güzel manzaraları, bol aksiyon, aşk,jessica alba'nın güzelliği, jason stathom'ın fit vücudu ile birleştirerek gösteren, "suikast" adıyla ülkemizde 26 ağustosta vizyona giren film.
  !---- spoiler ----!

  favorim ikinci suikast, havuz problemini çok teknik çözmüşler :)

  !---- spoiler ----!
  filmin altyazıları ise aceleye gelmiş, cümle başındaki hiçbir türkçe karakter yazmıyordu.
 2. geçen hafta izlediğim ve biraz zaman bulsam hakkını vererek bir şeyler yazıp öveceğim cafe society' yi izlemeye gittiğim salonda, film öncesi fragmanlarda gördüm bu filmi. jessica alba' yı çok seksi bulduğumdan lan belki izlerim gelince demiştim. nitekim bu hafta vizyona girdi ve bundan başka vizyonda izlemek sitediğim film olmadığından bu filme gittim.

  yani önce öveyim kısaca; sinemada mısıra, kokulu ve gürültülü yiyeceklere çok karşı olan, telefon ışığına sinir olan biri olarak tam mısrılık film diyebilirim buna. al koaman bir mısır 100 dakika boyunca sıkılmadan seyret filmi. bir de jessica alba' nın güzel poposunu ve çekici gülüşünü görebilirsiniz üzerine. bir övgüm daha var; sonu belli sahneler çok uzatılmamış. dakiakarl süren ama sonunda iyi adamın kazanacağı bir kavga ya da kaçma kovalama sahnesini çok özel bir çekim olmadıktan sonra falan çok sıkıcı buluyorum ben. başka neyi övebilirim diye zorluyorum, zorluyorum... heh jason statham' ı görüp spor yapmaya karar verebilrisiniz belki bir de.

  maalesef bundan daha fazla övmek mümkün değil bu filmi.

  --- spoiler ---

  bir kere senaryo vasat, oyunculuklar vasat. yahu bütün karakterler karikatürden fırlama gibi. yani bir çizgi roman uyarlamasının karakterleri bile bu filmdekilerden daha gerçekçi olabiliyor bazen. yahu bir filmde birazcık duygu olur. bakın film duygusal olur demiyorum, kendilerince duygusal sahneler çekmişler zaten de filmde zerre duygu yok. bu adam bu kadına ne zaman aşık oldu, ne oldu da aşık oldu lan? uyduruk türk dizileri kıvamında bir ilşki döşemişler filme ve bu ilişki üzerinden sözde şekillendirmişler filmi. yani tamam, zaten bunu bekleyerek gittim. aksiyon dolu bir film ve sonunda iyi adam kazacanak ama aksiyon sahneleri bile artık günümüz için yetersiz neredeyse. bir görevimiz tehlike beklemiyordum ama en azından knight and day seviyesine çıkabileydiniz ya.
  bu filmin oyuncu kadrosu ve konusunu gördüğün an zaten bir sevişme sahnesi olacağını biliyorsun. e benim de filmi izleme nedenlerimden biri de işin bu seksi kısımlarıydı hatta(a sevişme sahnesi görmeye sinemaya gidiyor) ulan bari o sahneyi daha düzgün daha duygulu daha uzun çekseydiniz. tamam seks sahensi çekme, romantik bir seişme sekansı çek ama az daha zoralsanız baba kız aynı yatakta sarılıp uyudulara bağlayacaksınız. bari bir sutyenini açsaydınız jessica alba' nın. kıyafetlerini çıkarmadan seviştiler. hayır bu sevişme mevzusunu çok uzattım farkıdnayım ama söylemek istediğim bu tarz filmlerden beklenenlerden biri de odur zaten. filmde seksilik çok sınırlı, espri neredeyse hiç yok ve bence aksiyon da yetersiz. yani 2016 yılında milyon mdolarlar harcayarak gece show tv' de denk gelseniz muhtemelen karşısında uyuklayarak izleyeceğiniz bir film yapmış adamlar. ne kadar klişe varsa kullanılmış, ama kötü kullanılmış.

  ulan mesela bir sahne var. cinayeti siteyen kötü adamlar, evlerinde tv' de haberleri seyrediyorlar. haberlerde gökdelenin bilmem kaçıncı katındaki havuzundan aşağıya düşüp ölen adamın görüntüsü var ama ne hikmetse havuzun bu olaydan 30 saniye önce havuzun altında olan katilimizi kimse görmüyor, konuşmuyor ve olay kaza zannediliyor.

  bir de tommy lee jones' u bu senaryoyla nasıl ikna etmişler cidden merak ediyorum.

  peki o zaman neden sıkılmadan izlenecek 100 dakika diyorum? e sinema ortamı, dev ekran, ses sistemi, her ne kadar kullanamasalar da seksi bir jessica alba ve tempolu-en azından bunu başarmışlar bakın- bir film işte. 10/4
 3. aksiyon filmi klişeleriyle, saçma sapan diyaloglarla, mantık hatalarıyla, fizik kurallarındaki saçmalıklarından dolayı newton'un mezarında ters dönmesine neden olan aksiyon sahneleriyle insanın hayatından 2 saat çalan filmimsi şey.

  ben hayatımda ilk defa bir filmin imdb puanını 5.9 kadar düşük görüp "çok bile vermişler" dedim.

  kesinlikle çok bile vermişler.