1. bir defa gitmek için gitmiş olmaktan çok daha doğru bir iş yapmıştır. bu burada dursun. 7400. olup tercih yapmamış biri olarak söylüyorum bunu.

  neye çalışılacak, nerede ne yapılacak bu sene çok daha iyi biliyorsun. motivasyonunu diri tutarak kolaylıkla hedefine ulaşabilirsin.

  bu sene arkadaşların da hazır uzağındayken kendini tanı bir de. nasıl bir insansın? ne yapmak istiyorsun? bak çevreden bahsetmiyorum, kendinle başbaşa kal ve karar ver, tanı kendini. annen, baban dahi tanımıyor olabilir seni. bence en değerlisi bu hayatın adına. bir de yurtdşına falan çıkmak istersen en güzel zamanlardan biri üniversite başlangıcı, aklında olsun.

  tamam efsane bir durum değil ama okuduğu bölümü, mesleğini beğenmeyip sonradan aklı ve cesareti yerine gelen o kadar çok insan var ki.. senin durumun en aklı başında olanı değilse bir kötüsüdür. rahat ol.

  yürüyedur, bir ömür seni bekliyor.
 2. ben mezunken sıralama olarak 100bin öne çekmiştim kendimi.ne kadar söylediklerime dikkat edersiniz bilmem.bence dersane,özel ders vs. uğraşmayın.bir etüt merkezine sadece ders çalışma ortamı için kaydolun,onun için para ödeyin.
  sabah etüt merkezi açılır açılmaz gidin ve akşam kapanınca çıkın.günlük 8-9 saat ders çalışma imkanınız oluyor.
  anlamadığınız konular için internette birçok kaynak var,ben teknofem'i çok kullanmıştım.
  eale
 3. ruh halim elverseydi ben de kalırdım, üzülmeyin sevdiğiniz şehirde sevdiğiniz bölümü kazanın öyle gidin.. geç olsun istediğiniz olsun hem o meslekle bir ömür geçirecekseniz hem de sevmediğiniz bir yerin ilk senesinde imkansızlığını sonradan farkedeceğiniz "yatay geçiş yapçam yeaaa" nidaları atacaksınız.. bir sene daha sıkın totonuzu güzel şeyler olsun sonra pişmanlık yaşayacağınıza.. hayatta bir seneyi içtiğiniz sigaraya on kere veriyorsunuz zaten
 4. ders çalışın.
 5. sözlükten çıkın. ders çalışın.
  sezgi