• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.86)
mine vaganti - ferzan özpetek
çizme biçimli italya’nın topuk kısmı olarak niteleyebileceğimiz puglia bölgesindeki salento’daki çekimlerini tamamlayan özpetek, anne-baba, üç kardeş, büyükanne ve teyzelerden oluşan geniş bir ailenin öyküsünü izleyicileriyle paylaşacak. makarna üreticisi aile akdeniz ve akdeniz’e ait yemek kültürünün tam ortasındaki yaşamlarını özpetek sayesinde bizlerle paylaşacak.
 
  1. nicolas thought me something. even in your worst case, to smile.. life is never between four walls. we will die and we will come back to life.
  2. az önce bitirdiğim ve izlediğim ilk ferzan özpetek filmi , bunca zamandır nasıl izlemediğime pişman oldum desem yeridir, ne yazsam ne söylesem yetersiz kalacakmış gibi hissediyorum film hakkında , ilk olarak aynı denize sahillerimiz olmasından mıdır yoksa ferzan özpeteğin dokunuşları sayesinde mi bilmiyorum ama italyanları bizlerden biri kendimi de onlardan biri gibi hissettim film boyunca , her ne kadar kendime homofobik olmadığımı söylesemde eşcinsellik konulu filmlere ufakta olsa ön yargıyla yaklaşmışımdır , belkide eşcinsellik konulu izlediğim filmlerde hetero düşüncelere yeterince yer verilmediğindendir bilmiyorum ama bu filmde herkes kendinden bir parça bulabilir sanırım.

    son olarakta , grande regista ferzan özpetek !