• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.67)
misery - rob reiner
yazar paul sheldon arabasının takla atarak yoldan çıkmasına neden olan kar fırtınasını hatırlamaktadır.tek hatırladığı annie wilkes'in evinde gözlerini açması ve bu kadının kendisinin aşırı bir fanatiği olduğu ve hayatının sonuna kadar onu kişisel tutsağı olarak alı koymasının farkına varmasıdır.
 1. manyak hayran konseptli bir gerilim filmi. canavar, in, cin yok. onun yerine hepsinden korkunç olan insan var. son derece heyecanlı filmin ne zaman başlayıp ne zaman bittiğini anlamıyorsunuz.
 2. annemle izlemiştik bu filmi. "yaa bak görüyomusun her şeyin fazlası zarar miki" demişti.
  gerilim in anlamını öğrendiğim filmdir.
 3. gecenlerde esim ile bir turk dizisi izlerken izleyiciyi aptal yerine koymak ile ilgili bir dialog yasadik. bir bolum once yasanmis bir seyi sonraki bolumde "aslinda isin asli buydu fakat biz gostermedik" diyerek akillari sira ters kose yapma mantigi. ben de esime misery filmini anlattim.

  !---- spoiler ----!

  psikopat karakterimiz sinemadaki seyirci kandirmalarini su ornek ile anlatiyordu. roket adam bir bolumde eli kolu bagli sekilde arabanin icinde ucurumdan yuvarlaniyor. dusene kadar goruyoruz ve son saniyede bile hala arabanin icinde. bir sonraki bolumde ise goruyoruz ki aslinda araba bosmus roket adam tam dusmeden once cikmis arabadan.

  !---- spoiler ----!

  bu film bircok acidan mukemmele yakin. kitabini okumus asiri zevk almis biriyim. dun gece tekrar izledik esimle, yine ayni keyfi aldim.