• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.27)
moonrise kingdom - wes anderson
samimi ve içten aile hikayeleri ile kendi hatırı sayılır derecede bir hayran kitlesi oluşturan amerikalı bağımsız filmlerin yönetmeni wes anderson'ın yeni filmi moonrise kingdom, birbirinden ünlü oyunculardan oluşan kadrosu ile yine yönetmenin kendine has tarzını anlatan bir film. senaryosunu wes anderson ve roman coppola'nın birlikte yazdığı film, küçük bir kasabadan kaçan genç aşıkları ve onları bulmak için seferber olan kasaba halkının maceralarını anlatıyor. (kaynak: http://www.beyazperde.com/filmler/film-187864/)
  1. hazır budapeşte otelinden kaynaklı bir wes anderson popülaritesi oluşmuşken bir başka şahane filmini de sıkıştıralım araya.

    wes anderson'un tarzı çok belli. masal gibi anlatım, bolca renk, aşırı ünlü yan roller, başka film ve dizilere göndermeler ve ortada somut komik bir olay olmasa da daimi gülümseme ile izlenen filmler.

    film için hani; aşkın en masum hali klişe tanımlaması yeterli olacak herhalde. filmin bol tepki çeken bir de çocukların sevişmeye çalıştıkları bir sahnesi mevcut ama aynı masumiyet burada da korunuyor bence.
  2. "what kind of bird are you?"