1. harika performanslı, fiyatı uygun ve gerçekten android'in en saf ve en güzel haline sahip telefon. yaklaşık 1 senedir kullanıyorum ve sadece performans değil görünüş olarak da (özellikle siyahının sade ve mat görüntüsü) ciddi anlamda hoş geliyor gözüme. gelgelelim android 5.0 lollipop güncellemesiyle şarj konusunda istediğim verimi alamadığım da ne yazık ki bir gerçek. umuyorum ki custom rom'ları bir an önce yeterli stabilliğe ulaşır ve şarj konusunda çözüme ulaşabilirim.
  thun
 2. android 5.1 güncellemesini dün (10 mart) yükledim. şarj daha iyi gibi.

  edit: telefon şarj olmuyor. yüzde 60da takılıp kaşıyor ki oraya da üç saatte falan geliyor.
  edit: eski versiyona flashlayıp ota olarak güncellemeyi (5.1) kurduktan sonra önceki problemleri tekrar yaşamadım. daha doğrusu or'j'nal şarj aleti ile yaşadım. önceki denemede bütün şarj aleti ve usb yöntemleri ile şarj etme sorunu yaşamıştım.

  5.1 ile pek bir yenilik ve değişiklik geldiği söylenemez. benim hala ne olduğunu bilmediğim memory leak probleminin de çözülmediği söyleniyor. bunun dışında 5.x sürümlerini 4.x sürümlerine göre daha pratik bulduğum için kullanıyorum.
 3. android 5.0'ı yüklediğimden bu yana arada bir google chrome kullanımında donma ve çalışmayı durdurma faaliyetleri gösteren pek sevdiğim telefon. yıllarca direnmeye çalıştım sarjı bir hafta gidecek telefonlar çıkana dek almayacağım akıllılarından diye sonunda direncimi kırdılar ve almış bulundum. pişman etmedi. şarjı 4-5 gün gitse fena olmazdı hani.
 4. şimdiden efsaneler arasinda yer almaya hak kazanmış 2.26 ghz lik işlemciye sahip(nerdeyse bir pc işlemcisine eşit) telefondur. malzeme kalitesi iyi, stabilezisi on numara. ah bide şuna 3000 mah lik bir pil konulacaktı ki tadindan yenmezdi.
 5. pilini degistirmesi cok kolaydir.

  suradan ya da suradan pil aliyoruz. almadan önce yorumlara bakinmakta yarar var elbette.

  arka kapagin zarar verilmeden acilabilmesi vs. icin su tarz bir sey aliyoruz.

  arac gerec ve batarya beraber gelsin istiyorsaniz setler halinde de var.

  suraya göre de bataryayi degistiriyoruz. videosu da var.

  2-3 sene sonunda pilin sorun cikarmasi kacinilmaz. benim hosuma gittigi icin bu tarz isler seve seve yapiyorum esin dostun telefonlari dahi ama tabi isterseniz satip yeni bir telefon alabilir, ekonomyi canlandirabilirsiniz.