• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.25)
ocean's eleven - steven soderbergh
danny ocean hapisten yeni çıkmış bir soyguncudur. ancak danny’nin hapisten çıkınca giriştiği ilk şey tarihin en büyük kumarhane soygununu gerçekleştirmeye çalışmak olacaktır. danny, rakiplerine karşı acımasızlığı ile ünlü terry benedict isimli adamın las vegas’ta ki 3 kumarhanesini birden aynı gecede soymayı planlamaktadır.
bunun için eski ortağı rusty ile temasa geçer. rusty ve danny bu imkansız gereken soygunu gerçekleştirebilmek için her biri işinde uzman olan isimlerden oluşan bir takım oluştururlar. 11 kişiden oluşan bu takım soygunu başarıyla gerçekleştirirse her biri hayatının sonuna kadar yetecek paraya sahip olacaktır. ancak başarısız olur da yakalanırlarsa terry benedict’in hışmına uğrayacaklardır.
 1. george clooney, brad pitt, matt damon, andy garcia ve julia robets'ın yer aldığı, konusu kumarhane soygunu olan film.

  filmde bulunan yıldızların aksine senaryo çok klişe bir düzlemde ilerlemiştir. eski karısını kumarhane sahibi olan zengin ve kötü adamdan geri almaya çalışan kişinin*, yetenekli hırsız arkadaşlarını bir araya toplayarak giriştiği icraat, aynı zamanda da bol paralı bir vurgun işidir.

  defalarca izlemişliğim vardır ancak yukarıda da bahsettiğim üzere senaryodan ziyade oyunculuklara odaklanılması lazım. rafine edilmiş bir film anlayışınız varsa çok tat vermeyebilir ancak kafayı dağıtmak için birebirdir.

  imdb puanı: 7,8/10.

  benim puanım: 7/10.