1. saat 22:30 da youreads fm de canlı yayın konuğum olacaktır. kendisine teşekkür ederim.
 2. muhtemelen uzun bir aradan sonra, yeni bir kullanıcı adıyla youreads'e geri dönmüş youser. hoşgelmiş. canlı yayındaki dobralığıyla en azından bir süre için kitap yorumu yazma şevkimi kıran youser'dır aynı zamanda. (bkz. tavşan dağa küsmüş de dağın haberi olmamış)
 3. siteye yeni girdiğim zaman bir tartışma ile tanışmıştık. mesajlar boyu tartıştık. birbirimize zıt fikirlerimiz mevcud idi. tartışırken efendi kişiliğini ve üslubunu hiç bozmadı. böyle kesişti sevgili petenka ile yolumuz.

  bazen bir kitap, bir düşünce, bir şiir üzerine saatlerce konuşuruz. bilge kişiliği, detaylara verdiği önem, naifliği ve insancıklara rağmen insan kalmayı başarmış yönüyle, kendime örnek aldığım biridir.

  kedim merk'in kontrolü ondadır. mamasından, ilaçlarına kadar her şeyine yetişir. hayvanseverdir ve bu güzel canlara şifa dağıtır. veteriner hekimliğin hakkını verir. sırf hayvanları seviyor diye bu mesleği seçtiğinden adım kadar eminim.

  kendisiyle kitap mezadlarından kitapların ilk basımlarını, 1960, 70 basımlarını beraberce toplarız.
  bana hediye ettiği kitaplar, önerdiği yazarlar ve özellikle şiir alanında ufkumu genişleten sevgili petenka iyi ki tartışmışız, iyi ki tanışmışız.

  veee tabii ki de unutmadım en sevdiğin sanatcı ve şarkıyı.
  edith piaf senin için söylüyor
 4. hayvansever, kitapsever, yardımsever bir iyi kalpli youser.

  hiç tanışmamıştık, rifi beyin mama sponsoru olarak tanıdım kendisini. bir arkadaş dedi bona, mama yollayacak... iki gün sonra beş kiloluk koca bir koliyle karşılaştım. içine de bir kitap koymuş george orwell'dan (çok severim), ilk sayfasında da ismime özel bir not. bu nezaket karşısında mahçubiyetimi tarif bile edemem, teşekkür etmek istiyorum ama sıradan iki sözcük pek yeterli olmayacak gibi...

  düşünceli, ince ruhlu bir adammış hiç bilmediğim petenka. burayı okuyanlar, siz de bilin istedim. aramızda hala güzel insanlar var!
  merc
 5. radyoda kendisini dinlediğim ve badilerime eklediğim yazar. kitap yorumları hakkında söylediklerine hak verdim. kitapokur olduğu belli. kelime haznesi ve cümle kurgusu doyurucuydu. bir daha radyoya konuk olmasını isterim.
  tabii bu yazdıklarımın benim çocukların muhabbet kuşu çekirdeğin gagasının soyulmasıyla ve kendisinin veteriner hekim olmasıyla ilgisi yok.*