• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.17)
pokemon
ash ketchum, geleceğin büyük eğitmeni olacaktır. 10 yaşına bastığı gün pokémon'unu alacağı için çok heyecanlıdır. sabah biraz geç kalır haliyle, koşarak profesör oak'ın laboratuvarına gider. profesör oak, pokémonlar hakkında detaylı bilgiye sahiptir. adı üstünde, bir profesör. profesör oak ona geç kaldığını ve de bütün pokémonların alındığını söyler. ama bir pokémon kalmıştır, pikachu. fakat bu pokémon hiç söz dinlemez, hatta pokétopu'na bile girmez. ash ise çaresiz kalmıştır, kabul eder. dışarı çıktığında rakibi gary pokémonunu almış, hatta hava atıyordur. gary yola çıktığında, ash kafasına dünya'nın en büyük eğitmeni olmayı kafasına koymuştur. gary ise artık onun en büyük rakibidir. profesör oak ise ondan bir istekte bulunur, ona pokédex verir ve pokedex'i tamamlamasını ister. ash ise çaresiz kabul eder.

pokemon nedir?
aslında pokémon dünyası bizimkine çok benziyor: aradaki tek fark o dünyanın pokémon adındaki fantastik yaratıklarla dolu olması. bu dünyadaki bazı insanlar pokémon yetiştiricileri olmaya karar verir.

646 çeşit farklı pokémon vardır. bir yetiştiricinin görevi olabildiğince çok pokemon yakalamak ve onları eğitmektir. her farklı pokémon’un farklı güçleri ve farklı yetenekleri vardır. bir pokémon’u iyi yetiştirebilmek için cesur , azimli ve sevecen olmak gerekir. bir yetiştiricinin pokémon’u büyüdükçe güçlenecek, yeni ataklar öğrenecek ve hatta bazen yeni, farklı bir pokemon’a bile dönüşebilecektir.

pokémon kart oyununu 2 kişi arasında oynanır. bir oyun iki yetiştirici arasındaki bir karşılaşmayı temsil eder. her oyuncunun kendine ait 60 karttan oluşan bir destesi vardır. her yetiştirici kartlardaki farklı numaraları ve taktikleri oyunda kullanır. bu kartların, piyasadaki diğer kartlardan farkı, sadece bu kartlarla pokémon kart oyununun oynanabilmesi. oysa diğer kartlar sadece biriktirmeye yönelik. standart bir kart oyunuyla pokémon gibi bir değiş tokuş kart oyunu arasındaki en büyük fark ise, pokémon’da her oyuncunun kendine özel destesini yapabilmesi. bir sürü farklı kart olduğundan, bir oyuncu elindeki kartlardan yeni bir deste oluşturabilir. zaten oyunun zevki, farklı temaları temsil eden veya farklı stratejiler deneyebileceğiniz farklı desteler oluşturmak. çocuklar genellikle koleksiyonlarını tamamlamak veya desteleri için gerekli kartları alabilmek için kendi aralarında pokémon kartı değiş tokuşu yapar. eğer az bulunan kartlar hakkında bilgi sahibi olursanız, çocuğunuzun daha iyi değiş tokuşlar yapmasına yardımcı olabilirsiniz.

genel bilgi:
pokemon toplam 16 sezondan oluşmaktadır. japonya'da 15. sezon bitmiştir ve 16. sezon başlamıştır. türkiye'de sadece 211 bölüm olan 4 sezonun tamamı yayınlanmıştır. ayrıca pokemon'un 15 tane sinema filmi vardır. ilk 7 filmin türkçe dublajı vardır.

pokemon'un türkiye'de ilk 4 sezonu türkçe yayınlanmıştır. 4.sezondan sonra yaşanan bazı olaylar sonucu çizgi film türkiye'de yasaklanmıştır. ancak şu anda disney xd kanalında yeni sezonlar türkçe yayınlanmaktadır.
 1. çizgi filmi, oyun kartları, sinema filmleri, video oyunları, peluş bebekleri ve tasolarıyla bir döneme damgasını vurmuş; japon anime dizisi. okuldan eve koştur koştur gelmemizi sağlayan, cipsleri mıncıklaya mıncıklaya seçtiren, süpekli taso oynatan ve en sonunda bir çocuğun kendini pokemon sanıp balkondan atlamasıyla kapanan bir dönem yaşatmıştır bizlere. anladığım kadarıyla biz sadece 4 sezon izledik ama dizi hala devam ediyor. güzel günlerdi, hey gidi..
 2. yanlış olmadıysa 82 bölüm görünen ilk sezonunu indirdim ingilizcemi geliştirebilirsem izlerim
 3. Heyt be 88 89 90 91 92 93 doğumlu jenerasyonun efsane çizgi dizisi...jenerasyonu özellikle belirtmemdeki neden şudur...bu jenerasyon sokakta çocukluğu yaşayan son jenerasyondu...sabahtan akşama kadar sokaklarda oyun oynayıp eve sadece ekmek arası ve su molası için uğrayıp tekrar sokaklara inen çocuklardık...birde pokemon başladığında evin yolunu bulurduk...yanlış hatırlamıyorsam öğleden sonra 4 5 arası başlıyordu ve pokemon bittiğinde tekrar sokaklara inip yayımlanan bölümün değerlendirmesini yapıyorduk...güzel günlerin güzel çizgi dizisinin şöylede bir jenerik müziği vardı...

  https://youtu.be/JuYeHPFR3f0

  Tekrar dinlerken bile keyif aldım resmen :)
 4. takipçisi olmadığım için son durumunu bilmediğim ama 19 sezonu da türkçe izleyebileceğiniz internet sitelerinin bulunduğu, 90'ların efsane anime dizi serisi.

  reklam olmayacaksa, sizler için bir site
  ufo
 5. favori karakterim "gengar"dır. hayalet pokemonuydu ve çok hinlik peşinde olurdu.
 6. hepimiz o balkondan atlayan çocuğa küfrettik değil mi?
  az bile yaptık -.-
  ben hala küfrediyorum şsize -.-
 7. Günümüzde popüler olan pokemon mobil oyunu aslında bir çizgi filmdir ve Japon oyun yapımcısı Satoshi Tajiri tarafından yapılan bir oyundur. Bu çizgi filmin konusu " Ash Ketchum, geleceğin büyük eğitmeni olacaktır. 10 yaşına bastığı gün Pokémon'unu alacağı için çok heyecanlıdır. Sabah biraz geç kalır haliyle, koşarak Profesör Oak'ın labaratuarına gider. Profesör Oak Pokémonlar hakkında detaylı bilgiye sahiptir. Adı üstünde, bir profesör. Profesör Oak ona geç kaldığını ve de bütün Pokémonların alındığını söyler. Ama bir Pokémon kalmıştır, Pikachu. Fakat bu Pokémon hiç söz dinlemez, hatta Pokétopu'na bile girmez. Ash ise çaresiz kalmıştır, kabul eder. Dışarı çıktığında rakibi Gary Pokémonunu almış, hatta hava atıyordur. Gary yola çıktığında, Ash kafasına Dünya'nın en büyük eğitmeni olmayı kafasına koymuştur. Gary ise artık onun en büyük rakibidir. Profesör Oak ise ondan bir istekte bulunur, ona Pokédex verir ve Pokedex'i tamamlamasını ister. Ash ise çaresiz kabul eder. "
  Eğer sizde pokemon oyununu oynuyorsanız ve hala pokemon çizgi film serisini izlemediyseniz kaçırmayın derim. Nerede O Eski cizgi filmler.

  Benim hatırladığım ve en beğendiğim Pokemonlar ;

  Bulbasaur : iki tipli Çim/Zehir tipi bir pokemondur. Ulusal Pokédex'te ilk Pokémon ve aynı zamanda Kanto ve Fiero Pokedex'inde de ilk pokémondur. Kanto Bölgesi'nin 3 Başlangıç Pokémon'undan biridir, oyuncu aynı zamanda Charmander ve Squirtle'da oyuncu tarafından seçilebilir.

  Pikachu : Pika türünden çıkmış bir Pokémon'dur. Kolaylıkla fark edilen özellikleri; sarı tüylerinin ve sırtında kahverengi çizgilerinin olmasıdır. Yanaklarındaki kırmızı noktalardan elektrik salınımı yapar.Vücudundaki elektriğin yayımı sayesinde çeşitli saldırılarla genellikle karşısındaki rakibi geçici olarak felç eder.

  Magneton : Magneton gelişim evresinin son aşmasındadır. Aynı Magnemite gibi manyetik güçleri sayesinde havada durur ve düşmanlarını felç edebilir. Ayrıca metalden olması ona zehirlenmeme gibi bazı avantajlar kazandırır.

  Arcanine : Efsanevi olmayan en güçlü ateş pokemonudur. Önceki değişim evresi Growlithe'dir.Ateş taşı kullanılarak evrimleşir.

  Vulpix : Ateş türünde bir tilki pokemonudur. Vulpix, Japon kültüründeki tilki kitsune'den ilham alınarak yaratılmıştır. Bu ateş türünde tilki pokemonun altı kuyruğu bulunur, doğumunda beyaz olan kuyruklar giderek koyulaşır ve büyüdükçe yeni kuyruklara yer açmak için kıvrılırlar. Vulpix, evrimin ilk aşamasıdır, aynı zamanda ilk nesil pokémonlarından biridir. Vulpix Gelişince Ninetales olur.

  Pokemon GO içinde bulamayanlar için : http://fullprogramindirsene.com/pokemon-go-apk-indir-0-29-3-yeni-sorunsuz-resmi-oyun.html