• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.64)
prometheus - ridley scott
prometheus” ile yeni bir mitoloji yaratan scott, insan ırkının dünya üzerindeki köklerini araştıran bir ekibin hikayesini anlatıyor. bu serüvende evrenin en karanlık köşelerine sürüklenen ekibin kökleri ararken buldukları, dünyanın sonunu getirebilecek bir şey oluyor. bu durumda artık bununla savaşıp, insan ırkını bu bilinmez tehlikeden kurtarmaları gerekiyor. alien” ve “blade runner”ın yönetmeni ridley scott tanımlanmasına katkı sağladığı türe geri dönüyor. prometheus ile scott ezber bozan bir mitoloji yaratıyor. bu mitolojik dünyanın içinde bir grup kaşif, dünya üzerindeki insanoğlunun kökenine dair bir ipucu keşfediyor. bu ipucu gruptakileri evrenin en karanlık köşelerine heyecanlı bir yolculuk yapmaya zorluyor. ancak yolculuğun sonunda insan ırkının geleceğini kurtarmak için korkunç bir savaşa katılmaları gerekiyor.
  1. sanirim ucleme olacak bu da, ve hikaye prometheus 3'un sonu ile alien'in basini birlestirecek... bu birlestirmeyi pekala tek filmde de yapabilirlerdi, ve eminim o zaman cok daha fazla begenilecekti, ama parayi cuvalla goturme firsati varken neden tek seferde bitirsin adamlar?

    !---- spoiler ----!

    alien'daki gemi (nostromo), imdat cagrisi sandigi ama aslinda bi uyari olan sinyali takip ederek lv426'ya inmisti... prometheus ise lv233'e indi, ve dr. shaw ayrilirken bi uyari sinyali gonderdi yine... david ile birlikte diger gemileri filan ararken en sonunda lv426'ya ulasip alien'da gerceklesecek olaylari baslatabilirler...

    !---- spoiler ----!