1. bir efsanenin çöküşüdür.

  kaynak
  mert
 2. lisedeyken her gün okula radikal alıp giderdim. kitap ekleri, köşe yazıları, bulmacaları... şimdi sahip olduğumuz şeyleri kaybediyoruz. bize ait olan çok fazla şey yok bu topraklarda. ya gazeteler, kitaplar, radyolar, tiyatrolar ya da ölüm. topraksız kalmaktan daha kötü bir çaresizlik. bir bilincin daha yok oluşuna şahit olduk. bizim suçumuz bu. sahip çıkmadık radikal'e. bari diğerlerine sahip çıkalım. gazeteler yok olmamalı.

  "ve ben de bunu dinleyip sustuğum için kendimi de ölüme mahkûm ediyorum!" brecht.
 3. sabah okuyun. koyunluk mutluluktur.
 4. radikal'in kapanması demek daha doğru olur heralde. kapatılması diye okuyunca yine akp mi kapattı dedim.
  sempati hissettiğim gazetelerden biriydi. hatta sanırım tek gazeteydi. yine de doğan medyasına vahlanacak değilim.

  edit: başlık düzeltildi.
  serin
 5. önce gazete gitti şimdi site. aydın doğan baskılardan böyle kurtulacağını sanıyorsa çok yanılıyor. bizim için çok büyük kayıp oldu umarım yeni bir yerde tekrar bu kadro toplanır.
 6. poaş iddianamesinin mahkeme tarafından kabul edildiği güne denk gelen olay. muhtemelen bir pazarlık söz konusu. nitekim ana akım medya grupları içinde hem aklı başında insanların yazdığı hem de istikrarlı bir eleştrirel çizgi tutturan tek mecra radikal'di. değerli bir rektörümüzün yakın zamanda dediği gibi okumuş adamdan korkacaksın. ha bir de neydi, bitaraf olan bertaraf olur.
 7. 2-3 düzgün insan kalmıştı zaten onlar da yazmayı bırakmayacağı için benim için onemi olmayan mevzudur. sermayenin gazetelerinden biri olduktan sonra hiç bi farkı yok diğerlerinden.
 8. haber kaynağı olarak kullanmasam da aktif olduğu yıllar boyunca bünyesinde yazanlar ve o yazarların arşivlerinin her zaman bir google araması uzağında olması durumu bitirmesi sebebiyle üzüldüğüm hadise. ayşe hür yazılarını pocket uygulamasına atmakla başladım işe ama telefon değiştirdiğimde tekrar yüklenip yüklenmeyeceğinden emin değilim. arşiv çıkarma konusunda bir yöntem olmasını dilerdim.