• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.30)
shrek - andrew adamson, vicky jenson
çirkin görünümlü, yeşil bir canavar olan shrek, son derece mutlu bir yaşam sürer. çamur banyosu yapmaktan ve kendi bataklığında yaşamaktan son derece mutlu olmasına karşın, çevresindekiler, hatta öz anne ve babası bile onun görüntüsüne, pis kokusuna dayanamaz. ancak shrek'in kendine güveni tamdır ve bütün bu olumsuzluklar onun moralini bozmaz. günlerden bir gün güzel prenses fiona, bir ejderha tarafından kaçırılır. duloc ülkesinin iktidar hırsıyla yanıp tutuşan yöneticisi lord farquad, prensesi kurtarmak için shrek'ten yardım ister. lord, ideal eş olarak prenses fiona'yı seçmiştir ve onu ejderhaya bırakmaya hiç niyeti yoktur.
  1. büyük bir animasyon sever olarak bende özel bir yeri olan animasyondur. cd'liğimizde en başta dururdu ve babamla neredeyse her hafta izlerdik. artık replikleri ezberlemiştik ama her seferinde de gülerdik daha doğrusu ben önce gülüyor mu diye babama bakar, o gülüyorsa ben de gülerdim.(*:swh)
    bol bol kahkaha attıracak sahne barındırır ve dublajda shrek olarak okan bayülgen, en sevdiğim animasyon karakterlerinden olan eşek olarak mehmet ali erbil çok başarılıdır. soundtrack'i de çok eğlencelidir özellikle smash mouth - all star.