1. ilk çıktığı zamanlar başladığım (2005) zamanla joymax'ın oyunu "pay to win" sistemine soktuğu için kendi kendini bitiren efsane mmorpg oyun.
  2. bir knight online degildir, olamayacaktir. ama 2002-2009 donemi knight online'indan bahsediyorum. internet kafelerde baska bir oyunun oynanmadigi donemden.
  3. aklıma sivilceli ergenleri getiren oyun.
  4. bu oyunu oynamak zaman ister. öyle küçük bir süre değil aylar, yıllar belki oyun şu an 140 level olup ayrıca oyunda silkroad online hayat offline. efsane sözlere sahiptir.
  5. bu oyunu oynadığım için hep bir pişmanlık içerisindeydim(lise hayatımın içine etmiştir kendisi) ki şu an league o legends oynayan arkadaşlarımdan gördüğüm üzere online oyunun bağımlılığını erken yaşta tecrübe etmem güzel olmuş.zira bunların birçoğu ne okula gidiyor ne de sınavlara çalışıyor.lise hayatı önemli değilde, üniversitenin ne derecede önemi olduğunu anlatamıyorum.demem o ki çoluğunuzu, çocuğunuzu, yeğeninizi, kardeşinizi online oyunlardan uzak tutun.

    tanım:bir zamanlar, oyuncuları tarafından efsane addedilen, grafikleri, karakterleri, konusuyla, geniş haritasıyla zevk veren mmorpg oyunu.daha sonra ilave gelen patch lerle popülerliğini yitirmiştir.hala private server ler aracılığıyla eski sro yu oynayan oyuncular bulunmaktadır.
  6. uzun süreli oynadığım tek online oyundur. kasmak kavramını lugatıma kazandıran oyundur, çocukluğum karakterimin yanına bir pet almak için uğraşlarla geçmiştir, başardığım gün bırakmıştım. bazen uzakta bekleyip itemler düşünce alana dalardım bir iki beleşe birşeyler alırdım, evet o beleşçi bendim.

    sonradan duymuştum yüksek levellarda bir arkadaş karakterini 2500 tlye satmıştı o zamanlar.
  7. uzun süre oynadığım tek mmorpg benim de. çok da uzun süreli oynamadım gerçi. yüksek levelli bir arkadaşın bizi partiye alıp, baya uzaklara götürüp, orada yüksek levelli yaratıkları keserek bize yardım ettiğini hatırlıyorum. sonradan bir grup yüksek seviyeli oyuncu buna saldırmıştı bize yardım ettiği için galiba. aklımda kalan az hatıradan biridir. oyun fena değildi ama. yengeçler falan vardı.