1. seed
 2. %85 anarşist çıktığım test. bekliyordum zaten :d

  edit: hail bakunin
 3. %77 nasyonal sosyalist çıktığım test. kürtçe anadil olmamalı, federasyon olmamalı ve sosyal adalet sağlanmalı deyince böyle bir sonuç çıktı. eksikleri olsa da epey güzel test, eğlenmek için çok iyi. açıklamayı da beğendim epey:

  hem üretim araçlarının hakimiyetinin toplumlara ait olduğunu savunup, işçilerin yönetime katılmalarına ağırlık verirken aynı zamanda toplumun milli değerlerinin korunmasından yanasınız.
  ae
 4. bu tip testler manipüle edilebilir testlerdir.

  bu test özelinde konuşmak gerekirse; daha önce benzeri online bir kaç test yaptım. önemli bir kısmı ingilizceydi. diğer testlerin hem soruları çok daha fazla, hem de çok daha kapsamlıydılar. üstelik cevap seçenekleri de daha fazla ve ayrıntılı ve daha kapsamlıydı. bu daha çok veri tabanı oluşturmak amaçlı anket gibi olmuş. sunulan cevap seçenekleri ya siyah ya beyaz kardeşim, ikisinden birini seçeceksini dayatıyor. bu yönüyle fazlasıyla türk işi. anlayacağınız amatörce olmuş. belki de gerçekten can sıkıntısından yapılmış gerçekten amatör bir iştir. manipüle edilebilir dedim ya çözdüğüm testler arasında bu test, bu özellikleri ve verilen cevapları değerlendirme algoritmasıyla açık ara en manipülatif olanı.

  %81 liberal demoktat, %70 civarı sosyal demokrat, sosyalist ve liberteryen.
 5. bozuk la bu, %50 komünist ( bence değilim) %50 muhafazakar milliyetçi ( hiç değilim). zaten 20 soruda mümkün müdür ayol?
 6. çok sağlıklı olduğunu düşünmediğim test. şu test sanki daha isabetli gibi.
 7. eğlenmek için çözülebilecek bir test. bazı sorularda şıklar daha fazlaydı. bazı sorulardaysa iki şıklıydı. bu sağlıklı değil. bir de cinsiyet ve yaşın sorulması da alakasız gibi duruyordu. sonucum %93 sosyalist çıktı. en düşük de %31 ile liberal demokrat çıktı. ilkine tam bir şey diyemem de sonuncusunu güzel tutturduğu kesin :)
 8. testteki soruların çoğunda sıkıntı var. çoğu yönlendirme içeriyor.
  misal, üst sınıf, alt sınıftan fazla vergi vermelidir "diyor, burada" sınıflandırmayı "otomatik olarak kabul etmiş oluyoruz. ekonomik olarak belli bir sınıflandırma zaten var ancak halkı" üst sınıf " veya alt sınıf diye zorunlu bir kategoriye sokuyor soru.

  her soru için alternatif cevaplarım var aslında.
  %82 sosyalist, %58 anarşist çıktım.

  ama adaletin olmadığı yerde anarşi başlar. öyle de bir şey var.
 9. %76 sosyal demokrat
  %74 liberal demokrat
  %72 anarşist
  %70 sosyalist
  %69 komünist
  %38 nasyonal sosyalist
  %31 muhafazakar milliyetçi
  %18 muhafazakar demokrat

  enteresan.
 10. %100 anarşist ve %100 komünist olarak işin içinden çıktığım test. korkuyorum, her an baskın yiyebilirim.

  anarşist 100%
  her türlü otoritenin varlığına karşısınız.toplumsal ilişkilere dayanan gönüllü etkileşim ve özyönetimi savunuyorsunuz. devlet gibi bir yapının var olmasından yana değilsiniz. size göre dünyanın mevcut durumuyla düşündüğünüz ideolojinin uzaktan yakından ilgisi yok. ülkelerin, devletlerin, dinlerin olmadığı bir düzen düşünüyorsunuz. ve bu düzende bireyin üzerinde egemen hiçbir kuvvet yok.

  100%komunist

  94%sosyalist

  93%sosyal demokrat

  91%liberteryen

  45%liberal demokrat

  10%nasyonal sosyalist

  0%muhafazakâr demokrat

  0%muhafazakâr milliyetçi