• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
son durak - patricia cornwell
adli tıp doktoru kay scarpetta, gecenin bir vakti evine gelen polise tereddüt etmeden kapısını açar ve daha ne olduğunu anlayamadan vahşi bir saldırıya uğrar. yoğun adrenaline rağmen soğukkanlılığını kaybetmeden, sapık caniyi etkisiz hale getirir. suçlu yakalanmış, adalet yerini bulmuştur. ama bir dizi vahşi cinayetin zanlısı olarak görülen bu adam nedense mağdur gibi gösterilmekte, aksine anlaşılmaz bir biçimde kay scarpetta pek çok kanıt desteğiyle suçlu durumuna düşürülmektedir.

kaybolan ya da yer değiştiren kimi kanıtlar ve kurum içindeki gizli hesaplaşmalar adli tabibi içinden çıkamayacağı bir kaosa sürükler.

scarpetta; vicdanı, geçmişi ve geleceğiyle hesaplaşmak zorunda kalır. ve doğru bildiği yolda ilerlemekten başka çaresi yoktur...
(arka kapak'tan)
  1. okuduğum en iyi polisiyelerden biriydi. sırf polisiye yanıyla değil, içerdiği hukuk mücadelesiyle, gerçeğin ortaya çıkması sürecinde okuyucuya kattığı heyecanla okunmaya değer bir kitap olduğunu düşünüyorum. eğer polisiye seviyorsanız, bu kitabı da bir okuyun derim.