• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (6.00)
spanglish - james l. brooks
flor meksika'dan los angeles'a daha iyi şartlar için göç etmiştir bir kız çocuk annesidir. burada john ve deborah clansky çifti tarafından evlerine bakıcı olarak işe alındıktan sonra flor kendisini hem koca bir yabancı dil engelinin, hem kalbinde yeşermeye başlayan bir aşkın, hem gelişme çağındaki kızı christina'nın sorunlarının hem de claskylerin ilginç yaşam biçimlerinin ortasında bulur.
  1. adam sandler, paz vega, tea leon ve Shelbie Bruce gibi isimlerin oynadığı 2004 yapımı james l. brooks filmi. filmin romantik komedi olduğu iddia ediliyor sanırım, ama bu filme romantik komedi demek biraz ayıp olur gibi geliyor bana, zira bildiğimiz klasik romantik komedilere pek benzemiyor bu film.

    filmin içine güzelce yedirilmiş farklı yaş gruplarından, farklı kültürlerden anne-kız ilişkilerini seyretmek çok keyifliydi, crintina'nın simultane çeviri yaptığı sahne -izleyen herkes hangi sahneden bahsettiğimi anlayacaktır- filmin en keyifli sahnelerinden biriydi, paz vega'nın güzelliğine zaten diyecek laf bulamıyorum.

    boş bir zamanda modunuzu yükseltmek için izlemelik hafif bir şeyler arıyorsanız iyi bir tercih olacaktır.

    fragman