• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.31)
star wars episode iii - revenge of the sith - george lucas
galaksi üç yıl süren yorucu ve yıpratıcı savaşın ardından yeni geleceğini beklemektedir. anakin skywalker ve obi wan kenobi droidlere ve onların arkasındaki şeytani komutan general grievous’a karşı açtıkları savaş sayesinde birer kahraman ilan edilmişlerdir. anakin ve evli olduğunu herkesten gizlediği karısı padme amidala uzun aylardır savaşın ayırdığı iki sevgilidir. amidala’nın hamile olduğunu öğrenen anakin sevgili eşini görmek için geri döner. fakat rüyalarında amidala’nın çocuğunu doğururken ölümle yüz yüze kalacağını görmektedir...o seçilmiş olandır ve daha önce de rüyalarında gördükleri gerçekleşmiştir. anakin karısını ve çocuğunu kurtarmak için herşeyi yapmaya hazırdır. bu düşünce onu gücün karanlık tarafına yönlendirir. ve bir seçim yapmak zorunda bırakır...
 1. serinin en güzel filmiydi. (sonuncuyu izlemedim henüz) dart vader nasıl geçmiş karanlık tarafa güzelce izah etmişler.
  abi
 2. prequel üçlemesinin en iyisi ve en bol düello bulunan bölümü.***** ayrıca skywalker'a çok iyi sövmemi sağlamıştır. jedi'ların düşüşü ve sith'in yükselişini anlatır. çok iyi işlenmesede şahsen duygunun iyi verildiğini düşünüyorum.

  bu sahne her seferinde duygulandırır. ewan mcgregor oyunculuğuyla yardırmıştır.
  film sonlarına doğru:
  https://www.youtube.com/watch?v=v_YozYt8l-g